Üzerine düşeni yapan Beykozlunun sabrı tükendi

Beykozlu vatandaşların yıllardır süre gelen sıkıntıları hala tozlu raflarda kalmış gibi duruyor. Beykoz'un en büyük sıkıntısı olan tapu ve imar sorunu hala çözülmedi, ne zaman çözülecek?

Mevcut belediye başkanımız Murat Aydın…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu vatandaşların yıllardır süre gelen sıkıntıları hala tozlu raflarda kalmış gibi duruyor. Beykoz’un en büyük sıkıntısı olan tapu ve imar sorunu hala çözülmedi, ne zaman çözülecek?

Mevcut belediye başkanımız Murat Aydın seçim çalışmalarında 5 yıl içinde 15 yıllık iş yapacağını, Beykoz’un imar sorununu hükümetinde desteğiyle seçimden sonra çözeceğini vaat etti. Beykoz halkı da Sayın Murat Aydın’ı Beykozumuza Belediye Başkanı seçti.

Beykoz’da 45 mahalle var. Her mahallenin sorunu aynı, tapu ve imar. Bazı mahallelerimizde ise bireylerin açmış olduğu davalar sebebiyle eli kolu bağlanmış mahalleler mevcut. Örneğin Rüzgarlıbahçe Mahallesi’nin 27 yıldır süren davası 2018 yılında bittiği için, yine aynı yıl içinde kadastro çalışması yapılmış fakat hala askıya çıkmadığı için tapularını alamayan yüzlerce vatandaşlar var. 40 yıldır oturduğu evin Beykoz Belediye mülkiyeti olduğu ve vatandaşa tapusunu vermediği yerler var. Tapu taksitlerini yıllar önce bitirmiş fakat tapusunu alamayan birçok vatandaşımız var.

Beykoz’daki mahallelere açılan davaların biran önce bitmesi, tapu taksitlerini ödeyip de tapularını alamayanlara tapularının verilmesini, Beykoz mülkiyetinde olup da 40 yıldır içinde ikamet eden vatandaşlarımıza biran önce hak ettikleri tapuların üzerindeki hak sahiplerine verilmesini sonrasında imar sorunun çözülmesi gerektiği kanaatindeyim.

Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Murat Aydın enerjisinin çoğunu imar çalışmalarına ayırdığını, iki sene içinde imar konusunu çözeceğini toplantılarda söylemekte ve biraz sabır diyor. Fakat Beykozlunun sabrının tükendiğini, yorulduğunun farkında değil herhalde. Vatandaşlar korku içinde stres altında yaşıyor

Beykoz’da özel imar çıkarılarak yapılan bir sürü konut, hala yapımına devam edilen yerler var. Vatandaş derki  ‘Beykoz SİT alanı ise bu yapılar nasıl yapılıyor, biz bir çatı katı yapamıyoruz, bir kat atamıyoruz” derler sayın başkanım.

Beykoz’da 45 mahalle, her mahallenin de 45 tane seçmiş olduğu temsilcisi yani muhtarlar var. Sayın Cumhurbaşkanımız muhtarlara değer veriyor. Mahallesinin sorunlarını en iyi bilen, arazide sorunlarla baş başa kalan, ama sorunların çözüm noktasında sıkıntı yaşayan Beykoz muhtarlarına biraz daha kulak verilmeli saygı duyulmalı.

Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Murat Aydın’ın Beykozlu hemşerilerine vefa borcunu öncelikle tapularını vererek, sonra Beykoz halkının mağduriyet yaşamadan yerinde kalarak imar sorunlarımızı çözüp yıllardır stres yaşayan Beykoz halkını bu stresten kurtarması gerekmektedir.

İmar çözülür, Beykozlu Beykoz’da kalır, çocuklarımız göç etmekten kurtulur.

Üzerine düşeni yapan Beykozlunun sabrı tükendi
Bizi Takip Edin