Vatandaş 'şapkanı önüne al düşün' dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek seçim sonuçlarını değerlendirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, sandıkların açılmasının ardından ilçe SKM'de buluşarak, seçim sonuçlarını birlikte takip etti….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek seçim sonuçlarını değerlendirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, sandıkların açılmasının ardından ilçe SKM’de buluşarak, seçim sonuçlarını birlikte takip etti. Beykoz’da 2011 Genel Seçimleri’nde yüzde % 52, 2014 Yerel Seçimleri’nde yüzde 42 oy alan AK Parti 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nde yüzde 46 ile yine birinci parti oldu.

AK Parti’nin Türkiye genelinde oylarında düşme yaşanması ve yüzde 40,8 oy alması, ilçe teşkilatını da derinden üzdü. Halkın kendilerini uyardıklarını ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek ve İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, ‘Artık şapkamızı önümüze alıp, düşünmeliyiz. Halk bizi uyardı. Dikkate alacağız’ dedi.

Oylarda düşüş yaşanmasını üç kelime ile özetleyen Başkan Çelikbilek ve Mustafa Gürkan, ‘Asgari ücret, emekli, taşeron’ diyerek, bunları yapmış olsalardı sonucun daha farklı olabileceğini vurguladı.

Birbirinden farklı olan üç partinin koalisyon oluşturmasını imkan göremeye Başkan Çelikbilek, SKM’leri kapatmayacaklarını söyleyerek, Türkiye’nin tekrar seçime gidebileceğini söyledi.

Yücel Çelikbilek: Halk bizi uyardı!

Seçimin sonuçlarının ardından basına özel değerlendirme yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları söyledi: “Şimdi sıcağı sıcağına bir şeyler söylemek zor. Yarın taşlar yerine oturunca bir şeyler söylemek mümkün. Türkiye’de hükümet kurmak o kadar kolay değil. Burada koalisyon gibi bir şey gözüküyor. Bizim üst akıl dediğimiz akıl, olmayacak şeyi gerçekleştirerek, birbiriyle yüzde 80 ters giden MHP’yi, HDP’yi, CHP’yi bir araya getirebilirler mi, şu an öyle gözükmüyor. Büyük bir ihtimalle AK Parti hükümet kuramazsa, bu üç partinin de koalisyon kurma şansı yoksa tekrar bir seçim gündeme gelebilir. Biz SKM’leri kapatmıyoruz. Çünkü, Türkiye en fazla AK Parti hükümet kurmazsa, 6 ay içerisinde seçime gider. Bu birbiriyle ters düşen partinin hükümet yapma şansı yoktur. 10.seçimden de galip çıktık, 1.partiyiz. Allah’a hamdolsun. Bizim için gurur verici bir tablodur. Gönül daha fazlasını isterdi, demek ki vatandaşlarımız böyle bir ikazı bize uygun gördü. Onları dikkate alacağız. Bizim gönlümüz Türkiye’yi biraz daha sıçratmaktı. Önemli olan başkanlık sistemi ve anayasa değişikliğiydi. Bu AK Parti için değil, Türkiye için lazımdı. Ülkemiz için hayırlı olsun. Beykoz olarak ise, 30 Mart’ta aldığımız oy oranından daha yüksek aldık, güçlüyüz. Fakat bir sorun Beykoz’da 8 bin 500 geçersiz oy var. Bu da çok ciddi bir rakam. Hangi partiden olursa bunu kayıp kabul ederiz. Halk bizi uyardı. Bizim ihmal ettiğimiz sosyal konular olabilir. Emekli maaşı gibi. Biz ülkeyi düşündük, bazı şeyleri ihmal ettik. Bu bizi pahalıya maloldu”.

Mustafa Gürkan: Vatandaşın, ‘şapkanı önüne al düşün’ dediği ciddi bir seçimdir!

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ise, seçime dair şu değerlendirmeyi yaptı: “Öncelikle hayırlı olsun. Şimdi 2 şekilde bakmak lazım. Ben bir kere Beykoz açısından bakayım. Biz 69 bin küsür oy aldık. Geçen sene yerelde aldığımız oyu tuttuk ve bununla beraber yine 8 bin 500 tane geçersiz oy var. Anadolu Yakası’nda en az düşüş yaşayan 4. ilçeyiz. Türkiye açısındansa, benim ön görüm 44-46 aralığıydı. Bizim yer yer boşluklar var, diyordum. Bu boşluk kimi vuracak bilemiyorum, diyordum. Tabi, en büyük korkumuz ben bunu tüm il toplantılarında göreve geldiğimden beri söyledim. Emekli, asgari ücret, taşeron…Yüzde 42, Türk siyasi hayatında 2000’den öncesinde bir siyasi parti aldığında çok büyük keyif alacağı bir oydu.  Şu an kimsenin keyif duyduğu bir oy değil. Biz tekrar bakmalıyız. Ben Beykoz’da Mustafa Gürkan olarak, il başkanım ilde, Ankara’da tekrar insanlar oturup, bunun üzerinde konuşmalı. Bu seçim vatandaşın ‘şapkanı önüne al düşün’ dediği ciddi bir seçimdir”.

Vatandaş 'şapkanı önüne al düşün' dedi.
Bizi Takip Edin