Ve… Sözlerini tuttular!

Mezarlıklar Müdürlüğü, Beykozlulara gazetemiz aracılığı ile verdiği sözü yerine getiriyor: Paşabahçe Mezarlığı’nın yeni duvarının inşaatı başladı!

İstanbul Mezarlıklar Müdürlüğü, Anadolu Yakası 3. Bölge Müdür Yardımcılığı’nda görevli Müdür

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mezarlıklar Müdürlüğü, Beykozlulara gazetemiz aracılığı ile verdiği sözü yerine getiriyor: Paşabahçe Mezarlığı’nın yeni duvarının inşaatı başladı!

İstanbul Mezarlıklar Müdürlüğü, Anadolu Yakası 3. Bölge Müdür Yardımcılığı’nda görevli Müdür Hasan Öztürk, Beykozlular’a gazetemiz aracılığı ile ilettiği sözü yerine getiriyor: Paşabahçe Mezarlığı’nın duvarları yenileniyor.

Beykoz Güncel Haber olarak 2011’in Aralık ayında yaptığımız bir haberde, Paşabahçe Mezarlığı’nın Sunazırı Sokak girişindeki örme tuğla duvarının kötü görüntüsü ile ilgili olarak vatandaşlarımızdan gelen talepleri yetkililere ilettiğimizi belirtmiş ve görüştüğümüz yetkililerin de, vatandaşlarımızın taleplerine duyarsız kalmayarak, 2012 bütçesinde yer almak üzere bizlere vaatte bulunduklarını siz değerli okuyucularımıza iletmiştik.

Havaların düzelmesini fırsat bilen yetkililer, söz verdikleri gibi hemen işe koyuldular ve Paşabahçe Mezarlığı’nı sıvanmamış haldeki pembe tuğlalı o çirkin görüntüden kurtarmak için kolları sıvadılar!

İstanbul Mezarlıklar Müdürlüğü, Anadolu Yakası 3. Bölge Müdür Yardımcılığı’nda görevli Müdür Hasan Öztürk, yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Paşabahçe’ye geldi. Beraberindeki heyet ile birlikte inşaat bölgesinde inceleme yapan Öztürk, İstanbul Büyükşehir Mezarlıklar Müdürü Adem Avcı ve Teknik Müdür Recep Aktaş’a konu ile ilgili olarak gösterdikleri hassasiyet dolayısıyla gazetemiz aracılığı ile teşekkürlerini sundu.

Duvar 1,5 metre olacak

Yetkililerden aldığımız bilgiye göre, mezarlığın 1,5 metre yüksekliğinde inşa edilecek olan taş ihata duvarının üzerine ayrıca bir korkuluk konulacak.

Yeni bir kapı açılacak

Duvar inşaatı ile ilgili olarak yetkililer ile fikir teatisinde bulunan Hasan Öztürk, gazetemize duvarın inşa edilmekte olduğu alanda kabri bulunan şehidimiz Erhan Terletme’nin mezarlık girişine yeni bir giriş kapısı yapılacağı bilgisini de verdi.

Dua okudular

İncelemelerini tamamlayan Öztürk, şehit Erhan Terletme’nin mezarı başında dua okuduktan sonra,  bölgeden ayrıldı.

Teşekkür ediyoruz!

Beykoz Güncel Haber olarak biz de sesimize kulak veren ve yenileme çalışmalarında emeği geçen tüm yetkililere vatandaşlarımız adına teşekkürlerimizi sunuyor ve duvar inşaatının tamamlanmış haldeki fotoğraflarını sizlere ilerleyen günlerde aktaracağımızı duyuruyoruz.

Haber: Arzu Başlantı

Ve… Sözlerini tuttular!
Bizi Takip Edin