Vekaleten kurban kesim bedeli belli oldu

Diyanet’in yaptığı açıklamaya göre, bu yıl için vekâletle kurban kesim bedeli yurt içinde 11 bin 750 lira, yurt dışında ise 4 bin 750 lira olarak belirlendi.

Beykoz’da 2024 kurban kesim bedeli belli oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2024 Kurban Bayramı yaklaşırken, kurbanlık arayışları şimdiden başladı. Diğer yandan vekaletle kurban kesme ibadetini gerçekleştirecek Müslüman alemi, kurban kesme bedeli hakkında araştırmalara da başladı. Diyanetten yapılan açıklama ile bu yıl için vekalet ücreti de belli oldu.

2024 KURBAN VEKALET ÜCRETİ

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, merakla beklenen Kurban Bayramı öncesi kurban kesim bedellerini açıkladı. Erbaş, 2024 yılı için vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 11 bin 750 Lira, yurt dışında ise 4 bin 750 Lira olarak belirlendiğini ifade etti.

VEKALETEN KURBAN BAĞIŞI NEDİR?

Vekaleten kurban bağışı, kurban kesme imkanı olmayan kişilerin, yetkili bir kuruma para bağışlayarak kurban kesilmesini ve etinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlamasıdır.

KURBAN VEKALETİ NASIL ALINIP VERİLİR?

Kurban vekaleti almak çok kısa niyet sözleri ile yapılabilir. Karşılıklı anlaşma şeklinde vekalet cümleleri kurulur. Kurban kesme vekaleti alırken vekalet veren kişinin “Seni kurbanımızı kesmeye vekil kıldık.” vekaleti alan kişinin ise buna karşılık “Kabul ettim.” demesi yeterlidir.

Vekaleten kurban kesim bedeli belli oldu

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin