Yağlı direk coşkusu Beykoz’da yaşandı

Hem izleyenlere hem de katılımcılara eğlenceli anlar yaşatan Red Bull Yağlı Direk heyecanı Beykoz’da yaşandı.

yagli-direk-coskusu-beykozda-yasandi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her yıl  Kabotaj Bayramı kutlamaları çerçevesinde hem izleyenlere hem de katılımcılara eğlenceli anlar yaşatan Red Bull Yağlı Direk heyecanı Beykoz’da yaşandı.

yagli-direk-coskusu-beykozda-yasandi

Ülkemizde bir klasik haline gelen ve bu yıl Beykoz Belediyesi ev sahipliğinde ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle  gerçekleşen etkinlikte, yağa bulanmış direğin ucundaki Türk bayrağını almayı başaran Zafer Ayyıldız mücadelenin kazananı oldu.

yagli-direk-coskusu-beykozda-yasandi

Zafer Ayyıldız’a ödülünü, kupasını ve madalyasını Beykoz Belediyesi Başkanı Alaattin Köseler takdim etti.

yagli-direk-coskusu-beykozda-yasandi

Red Bull Yağlı Direk etkinliğine ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Beykoz Belediyesi Başkanı Alaattin Köseler, “Bugün burada çok renkli, çok eğlenceli bir etkinliğe ev sahipliği yaptık. Bu güzel günün kazananı Zafer Ayyıldız kardeşimi kutluyorum. Umuyorum ki ilerleyen zamanlarda daha bir çok eğlenceli ve güzel etkinliğe ev sahipliği yapacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin partnerliği ve Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde çok renkli bir etkinliğe imza attık. Red Bull’a ve bu etkinliğe emek veren herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde ifadelerde bulundu.

yagli-direk-coskusu-beykozda-yasandi

Beykoz Şişecam Fabrikası İskelesinde gerçekleşen etkinlikte, katılımcıların 40 derecelik bir açıyla yerleştirilmiş ve gres yağına bulanmış direğin ucundaki Türk bayrağını almaya çalıştığı zorlu görevi takip eden binlerce kişi eğlenceli anlara tanıklık etti.

yagli-direk-coskusu-beykozda-yasandi

RED BULL YAĞLI DİREK NEDİR?

Türkiye’de bir klasik haline gelen Red Bull Yağlı Direk’te katılımcılar, 40 derecelik bir açıyla yerleştirilmiş ve gres yağına bulanmış 12 metre uzunluğundaki direğin ucundaki Türk bayrağını almaya çalışıyor. Katılımcıların sırayla direğin en ucuna koştuğu yarışmada ayakta kalıp Türk bayrağını alan ilk kişi günün kahramanı oluyor.

 

Yağlı direk coşkusu Beykoz’da yaşandı

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin