Yangın bu kez 4 farklı noktadan çıkartıldı!

Beykoz'da Cuma gününden beri her gün orman yangını çıkan bölgede bu gün de 4 farklı noktada orman yangını çıktı.

Beykoz'da Cuma gününden beri her gün orman yangını çıkan bölgede bu gün…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da Cuma gününden beri her gün orman yangını çıkan bölgede bu gün de 4 farklı noktada orman yangını çıktı.

Beykoz’da Cuma gününden beri her gün orman yangını çıkan bölgede bu gün de 4 farklı noktada orman yangını çıktı. Havadan ve karadan müdahale edilen yangın yaklaşık yarım saatte büyümeden kontrol altına alındı. Yetkililer peş peşe çıkan yangınlar nedeniyle kundaklama ihtimali üzerinde duruyor.

Beykoz Çavuşbaşı’ndaki ormanlık alanda saat 12.45 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Farklı 4 ayrı noktada çıkan yangına Yangına, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğüne ait çok sayıda arazöz ve iş makinası ile Çavuşbaşı, Ümraniye, Kavacık itfaiye grupları müdahale etti. Yangını söndürme çalışmalarına 2 helikopter de havadan destek verdi. Yangın yerine polis ekibi sevkedildi.

Yangın havadan ve karadan müdahaleyle yaklaşık yarım saat süren çalışmalar sonucu kontrol altına alındı. Yangında soğutma çalışmaları devam ederken ilk belirlemelere göre yaklaşık 1 hektarlık alan zarar gördü.

Yetkililer, yangının 4 ayrı noktada çıkması ve aynı bölgede Cuma, Cumartesi ve Pazar günü de peş peşe yangınlar çıkması nedeniyle kundaklama ihtimali üzerinde duruyor.

Yangın bu kez 4 farklı noktadan çıkartıldı!
Bizi Takip Edin