Yaralı baykuş Beykoz’da yaşam mücadelesini kazandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm hayvanlara beş yıldızlı bakım ve tedavi hizmeti veren Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne yaralı ve hasta olarak gelen puhu kuşu, üç aylık tedavinin sonunda yaşam mücadelesini kazandı.

https://www.youtube.com/watch?v=N3SXF3jRXb4***

İstanbul’un beş yıldızlı hayvan hastanesi olarak bilinen, sokak hayvanlarının yanı sıra ormanlarda da yaşayan her türlü canlı türünün ağırlanıp tedavi edildiği Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nin son misafiri yaralı bir puhu kuşu oldu.

Beykoz Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mücahit Turgut Özdemir, Beykoz Güncel Haber’e yaptığı açıklamalarda, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü personelleri tarafından bulunan yaralı puhu kuşunun üç ay önce tedavi için merkeze getirildiğini söyledi.

Mücahit Turgut Özdemir, yaralı puhu kuşunun darbeye bağlı olarak, sağ kanadının kırık, görme zorluğu çektiği ve yemek yiyemeyecek durumda olduğunu tespit ettiklerini aktardı.

SAĞLIĞINA KAVUŞAN PUHU KUŞU DOSTLARININ YANINDA

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde veteriner hekimlerce gerekli bakım ve tedavisi yapılan puhu kuşu, üç aylık tedavinin sonunda yaşam mücadelesini kazandı.

Baykuşgiller familyasından olan puhu kuşu, ömrünün sonuna kadar rahat bir şekilde, kendi türünden dostlarıyla huzurla yaşayabileceği Polonezköy Doğal Yaşam Parkı’na bırakıldı.

“ÜLKENİN EN MODERN MERKEZİNE BEYKOZ’A KAZANDIRMAK BİZİ MUTLU EDİYOR”

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde sokaklarda yaşayan sahipsiz ve muhtaç hayvanların sağlık ihtiyaçlarına dönük kapsamlı, modern tedavi olanakları, kısırlaştırma ve aşılama hizmetlerinin yanı sıra kuaför ve temizlik dâhil tüm bakımlarının yapıldığını ifade eden Veteriner İşleri Müdürü Mücahit Turgut Özdemir, “200 köpek kapasiteli, zeminden ısıtmalı 75 adet köpek barınma ünitesi, 200 kedi kapasiteli 100 adet kedi barınma ünitesi,  laboratuvar ve röntgen görüntüleme odası, yoğun bakım üniteleri, modern ameliyathane ve operasyon setleri ile ülkemizin en modern rehabilitasyon merkezlerinden birini ilçemize kazandırmak bizleri ayrıca mutlu ediyor.” dedi.

TÜRKİYE’DE BİR İLK “DOĞAL YAŞAM ALANI”

5 Hayvan Nakil Aracı, 1 Hayvan Ambulansı ile haftanın 7 günü hizmet verdiklerini aktaran Özdemir, Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nin yanında 320 dönümlük arazide hizmet verecek, Türkiye’de ilk olacak “Doğal Yaşam Alanı” hakkında da bilgiler verdi.

Özdemir, “Hayatlarını idame ettiremeyecek sahipsiz sokak hayvanlarının hayat kalitesini artırarak refahı sağlanacak. Ömürlerinin sonuna kadar Doğal Yaşam Alanı’nda misafirimiz olacaklar. Ayrıca yasaklı ırklar, saldırgan, kuduz şüpheli ve çevre sağlığı için tehlike arz eden hayvanların rehabilitasyonu ve ıslahı açısından kullanılacak olan bu alan hayvan dostlarımız için senenin 365 günü ilgiyle hizmet verecektir.” diye konuştu.

Yaralı baykuş Beykoz’da yaşam mücadelesini kazandı
Bizi Takip Edin