Yaralı çakal Beykoz Merkezi’nde sağlığına kavuştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un beş yıldızlı hayvan hastanesi olarak bilinen, sokak hayvanlarının yanı sıra ormanlarda da yaşayan her türlü canlı türünün ağırlanıp tedavi edildiği Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nin son misafiri yaralı bir çakal oldu.

Beykoz’da aracı ile seyir halinde olan bir vatandaş, yol kenarında yerde yatar vaziyette gördüğü yaralı çakala duyarsız kalamadı.

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

DUYARLI VATANDAŞ ÇAKALI BEYKOZ BARINAĞI’NA GETİRDİ

Vatandaş, çakalı aracına taşıyarak tüm hayvanlara beş yıldızlı bakım ve tedavi hizmeti veren Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne getirdi.

Yaralı çakal Beykoz Merkezi’nde sağlığına kavuştu

Beykoz Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mücahit Turgut Özdemir, Beykoz Güncel Haber’e yaptığı açıklamalarda, yaralı ve hasta bir hâlde merkeze getirilen çakalın gelen durumunun kötü olduğunu ve kafa travmasına bağlı denge kaybı ve yürüyemeyecek durumda olduğunu tespit ettiklerini aktardı.

Yaralı çakal Beykoz Merkezi’nde sağlığına kavuştu

YARALI ÇAKAL BEYKOZ MERKEZİ’NDE İYİLEŞTİ

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde veteriner hekimlerce gerekli bakım ve tedavisi yapılan yaralı çakalın kısa sürede ayağa kalktığını ve sağlığına kavuştuğunu aktaran Mücahit Turgut Özdemir, çakalın son muayenesinde genel durumunun iyi olduğunu aktardı.

Özdemir, sağlığına kavuşan çakalın Doğa Koruma ve Milli Müdürlüğüne teslim edildiğini söyledi.

Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne Yönelik İftiralarla İlgili Açıklama:

“ÜLKENİN EN MODERN MERKEZİNE BEYKOZ’A KAZANDIRMAK BİZİ MUTLU EDİYOR”

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde sokaklarda yaşayan sahipsiz ve muhtaç hayvanların sağlık ihtiyaçlarına dönük kapsamlı, modern tedavi olanakları, kısırlaştırma ve aşılama hizmetlerinin yanı sıra kuaför ve temizlik dâhil tüm bakımlarının yapıldığını ifade eden Veteriner İşleri Müdürü Mücahit Turgut Özdemir, “200 köpek kapasiteli, zeminden ısıtmalı 75 adet köpek barınma ünitesi, 200 kedi kapasiteli 100 adet kedi barınma ünitesi,  laboratuvar ve röntgen görüntüleme odası, yoğun bakım üniteleri, modern ameliyathane ve operasyon setleri ile ülkemizin en modern rehabilitasyon merkezlerinden birini ilçemize kazandırmak bizleri ayrıca mutlu ediyor.” dedi.

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Doğal Yaşam Alanı

TÜRKİYE’DE BİR İLK “DOĞAL YAŞAM ALANI”

5 Hayvan Nakil Aracı, 1 Hayvan Ambulansı ile haftanın 7 günü hizmet verdiklerini aktaran Özdemir, Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nin yanında hizmet veren Türkiye’de ilk olan “Doğal Yaşam Alanı” hakkında da bilgiler verdi.

Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne Yönelik İftiralarla İlgili Açıklama:

Özdemir, “Doğal Yaşam Alanı’nda, hayatlarını idame ettiremeyecek sahipsiz sokak hayvanlarının hayat kalitesini artarak refahı sağlanıyor. Ömürlerinin sonuna kadar Doğal Yaşam Alanı’nda misafirimiz oluyorlar. Ayrıca yasaklı ırklar, saldırgan, kuduz şüpheli ve çevre sağlığı için tehlike arz eden hayvanların rehabilitasyonu ve ıslahı açısından kullanılan bu alan hayvan dostlarımız için senenin 365 günü ilgiyle hizmet veriyor.” diye konuştu.

.

.

Yaralı çakal Beykoz Merkezi’nde sağlığına kavuştu
Bizi Takip Edin