Yargıtay üyeliğine Beykoz'dan bir isim!

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu'nda Beykoz'dan bir isim de Yargıtay üyeliğine seçildi.

Beykoz 'da uzun yıllar görev yapan 2. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Tümer Türkeş Genç'in dün yapılan HSYK toplantısında Yargıtay…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu’nda Beykoz’dan bir isim de Yargıtay üyeliğine seçildi.

Beykoz ‘da uzun yıllar görev yapan 2. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Tümer Türkeş Genç’in dün yapılan HSYK toplantısında Yargıtay üyeliğine seçildi.

Yargıtay’da boş bulunan 15 üyelik kadrosu ile 2 Aralık 2014 tarih ve 6572 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla ihdas edilen 129 üyelik kadrosuna Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu’nun dünkü toplantısında seçim yapıldı.

Yapılan seçimle belirlenen isimler arasında bir isim dikkat çekti. 2009’da Zonguldak’tan Beykoz’a atanan 2. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Tümer Türkeş Genç’in dün yapılan toplantıda Yargıtay üyeliğine seçildi.

HSYK YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, (HSYK) Yargıtay üyeliği seçimine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, ‘Yargıtay’da boş bulunan 15 (onbeş) üyelik kadrosu ile 02/12/2014 tarih ve 6572 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla ihdas edilen 129 (yüzyirmidokuz) üyelik kadrosuna Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulunun 15/12/2014 tarihli toplantısında seçim yapılmıştır. Yargıtay Üyeliğine seçilen meslektaşlarımıza başarılar diler, yeni görevlerinin ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz‘ denildi.

Yargıtay üyeliğine Beykoz'dan bir isim!
Bizi Takip Edin