Yaşlılık Ahiretin var olduğuna delildir!

Beykoz Küçüksu Hoca Mahmut Bayram Camii Kültür Merkezinde yaşlılarla kahvaltılı toplantı yapıldı.

Hoca Mahmut Bayram Camii Kültür Merkezinde tertip edilen programda, insanın sonsuzluğa aday bir varlık olduğu ifade edilerek, hayatın tüm…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Küçüksu Hoca Mahmut Bayram Camii Kültür Merkezinde yaşlılarla kahvaltılı toplantı yapıldı.

Hoca Mahmut Bayram Camii Kültür Merkezinde tertip edilen programda, insanın sonsuzluğa aday bir varlık olduğu ifade edilerek, hayatın tüm evrelerinin anlamlı yaşanması gerektiği belirtildi.

İmam-hatip Yusuf Demircinin özverili çalışmaları ile tertip edilen kahvaltı programına İlçe Müftüsü Hüseyin  Demirtaş ve mahallede yaşayan yaşlılar katıldı.

İlçe Müftüsü Demirtaş yaptığı konuşmada, “Mahallenin saygıdeğer insanları ile bir araya geldik. Aramızda çok değerli  emekli hocalarımız  da var. Hızır Çakır ve Zeki Durmuş hocalarımız hala enerjik ve toplumu aydınlatmaya devam ediyorlar. Rabbimize hamdolsun ki, bizlere yaşlısı ile genci ile ‘ ebedi varlık olma ünvanı’  verdi. Çünkü biz, ölümsüzlüğü Rabbimizin bize kendi ruhundan nefhası ile kazandık. İnsanın yaşı ilerledikçe , ebedi yaşama duygusu daha da artar.Bu duygu çok fıtri ve doğal duygudur. Benim dedem  107 yaşında vefat etti. Kendisinde de aynı duygu var idi. Bu duygu Ahiretin var olduğuna delildir”, dedi.

Müftü Demirtaş konuşmasının devamında  , her insana saygı esas olduğunu, yaşlılara ise daha fazla ilgi ve sevgi duyulması gerektiğini belirterek şöyleyerek, “Yaşlılarımıza saygı , çocuklarımızın, gençlerimizin, toplumun ve toplumu yönetenlerin görevidir. Yaşlı kardeşlerimizin  yalnızlığa, ilgisizliğe ve yokluğa terk edilmemesi gerekir. Yaşlılar çile çekmemeli, köşe başlarında dilenmeye mahkûm edilmemeli, evlerde veya huzur evlerinde yalnızlığa terk edilmemeli, aç susuz bırakılmamalı, hastane köşelerinde bekletilmemeli, horlanmamalı ve aşağılanmamalıdır. Bayramdan bayrama ziyaret edilen, yılda bir defa hatırlanan konumuna düşürülmemeli, insan sesine ve sıcaklığına hasret bırakılmamalıdır. Zira yaşlıları  üzen, küstüren, ağlatan ve yalnızlığa terk eden fert ve toplumlar iflah olmazlar”,dedi.

Kahvaltılı toplantıda,  emekli din görevlilerinden Hızır Çakır  yaşlılık ve insanoğlunun devrelerini konu alan bir konuşma yaptı. Yaşlılığı,  vaazlarında Ahiretin delili olarak anlattığını belirtti.

Yaşlılık Ahiretin var olduğuna delildir!
Bizi Takip Edin