Yaz dönemi Kur'an kursları başladı

Beykoz Müftülüğü 2012 Yaz dönemi Kur’an Kurslarının başlaması nedeni ile camilerde açılış programları yaptı.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Hoca Mahmut Bayram Camii Kültür Merkezindeki açılış programına katıldı. Renkli görüntülerin yaşand

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Müftülüğü 2012 Yaz dönemi Kur’an Kurslarının başlaması nedeni ile camilerde açılış programları yaptı.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Hoca Mahmut Bayram Camii Kültür Merkezindeki açılış programına katıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı programda  öğrenciler  ellerindeki  Kur’an harfleri ile sahneye çıktı.

Yaz Kur’an Kursları ile ilgili kliplerin izlenmesi ile başlayan programda Hoca Mahmut Bayram Camii imam-hatibi Yusuf Demirci  açılış ve tanıtım konuşması yaptı. İmam-hatip Demirci konuşmasında, “Bu günkü programla 2012 yılı yaz Kur’an Kursumuzu başlatıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızla iyi bir iletişim kurduk. Tanıştık ve seviyelerini tespit ettik. Eğitimde kalite öğrenci-öğretmen ve veli işbirliği ile sağlanır. Biz elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu meslekte başarıl olmanın yolu sevgi, özveri ve iletişimden geçer. Bizlere destek veren  ilçe müftülüğümüz başta olmak üzere hayırsever kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ardından Kur’an Kursu Öğreticisi Dilek Çimen duygu ve düşüncelerini dile getirerek  başarılı bir dönem geçireceklerine inandığını söyledi.

Programın ilerleyen bölümlerinde  yaz kursuna gelen çocuklar  29 harfin tanıtımını yaptılar. 29  öğrencinin ellerinde bir harf ile sahneye çıkması ve harfleri tanıtması ilgi ile  izlendi.

İlk kaydını yaptıran öğrencilere hediye verildi.

Ardından Beykoz İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş  bir konuşma yaptı. Müftü Demirtaş konuşmasında bu güzel ortam için  herkese teşekkür ettiğini belirterek, “Hep birlikte   çok güzel bir açılış programı izliyoruz. Her öğrenci elinde bir harf ile birlikte sahneye çıktı. Harfini tanıttı ve kendini ifade etti. Çok harika ve sinerji dolu bir ortam beliriverdi. Rabbime hamdediyorum bu güzel günler için. Çocuklarımız bizlerin göz aydınlığıdır. Geleceğimizdir. Geleceğimizi teslim edeceğimiz yavrularımızı yetiştirmek, onların maneviyatını geliştirmek  ve kimlik aşısı yapmak borcundayız. Çocuklarımız gerçekten çok zekiler ve büyüklerini örnek alıyorlar. İki ay çocuklarımızla çocuk olacağız. Onları sevgi ile kucaklayacağız, sabahleyin karnını doyurarak camiye göndereceğiz, akşamleyin onlarla sohbet edeceğiz. Tüm camilerimizde gereken hazırlıklar yapıldı.” dedi.

2012  Yaz Kur’an Kursları tüm camilerde açıldı. İlk hafta olmasına rağmen birçok camide öğrenciler camilere akın etti. Camilerde oluşturulan mekânlarda  öğrenciler seviyelerine göre gruplara ayrılarak eğitime tabi tutuluyor.

9 hafta devam edecek kurs süresince  öğrencilere Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler (İman,İbadet, Ahlak, Hz. Peygamberin Hayatı) konularında 3 kur olarak bilgi verilmektedir. Sosyal-kültürel ve sportif etkinliklere de yer verilecek olan kurslar sonunda öğrencilere sertifikalar verilecek.

Yaz dönemi Kur'an kursları başladı
Bizi Takip Edin