Yeni Başkan Adem Deniz'den sitemkar sözler!

Anadoluhisarı Spor Kulübü’ nün yeni başkanı Adem Deniz'den sitemkar sözler. “Benimle resmen dalga geçiyorlar.”

Anadoluhisarı Spor Kulübü’ nün yeni başkanı Adem Deniz, yerel basınla tanışmak için Spor Kulübünde düzenlediği kahvaltı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadoluhisarı Spor Kulübü’ nün yeni başkanı Adem Deniz’den sitemkar sözler. “Benimle resmen dalga geçiyorlar.”

Anadoluhisarı Spor Kulübü’ nün yeni başkanı Adem Deniz, yerel basınla tanışmak için Spor Kulübünde düzenlediği kahvaltı ile buluştu. Restoran yerine kulübünde ağırlamayı tercih ettiğini ve bu havayı basının solumasını istediğini ifade eden Adem Deniz, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’ ten ve Kaymakam Süleyman Erdoğan’dan istediği destek karşısında aldığı cevapların kendisini çok yaraladığını söyledi. Deniz: “Benimle resmen dalga geçiyorlar.” dedi.

Kulübe bolluğu getireni ömrümün sonuna kadar tapınağım yapacağım!

Anadoluhisarı Kulübü’nün kayyuma gitmek üzereyken olağanüstü bir kongre ile yönetimin değiştiğini söyleyen Deniz: “ Benim herhangi bir partiyle işim yok. Ben spor aşkıyla buraya geldim. Yokluk içindeyken kulübe bolluğu getiren kim olursa olsun ömrümün sonuna kadar onu tapınağım yapacağım. Spor aşkıyla yaşıyorum. Bu zamana kadar Hisar Kulübü’ne dışarıdan yardım getiren ayakta tutan kişilerden biriydim. Kulüp suyu akmayan, kaloriferi yanmayan, çok fazla borcu olan çok kötü duruma düşünce arkadaşlarım buraya gelmem için baskı uyguladı ben de geldim. Yabancı kimsenin olmadığı 22 kişilik yönetim kurulumuzu oluşturduk. Tek felsefem ‘Hisar Takımı küme düşebilir ama Hisar Kulübü küme düşmesin.’ Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e gidip maddi olarak hiçbir yardım istemediğimi sadece yıktıkları 100 yıllık binayı istedim. En az 300 gencin kötü alışkanlıklardan uzaklaşarak döktüğü terden zevk almasını sağlayarak spor yapmasını istiyoruz dedim ve  ‘Yer yok’ cevabını aldım. Nişantaşı’nı bize peşkeş çekti.” dedi.

Buraya hangi parti tesis yaparsa buraya heykelini dikeriz!

Kaymakam Süleyman Erdoğan’ın da kendilerini ciddiyetle dinlemediğinden yakınan Deniz: “Kulübümüzle ilgili yer sıkıntımızı ve gençlerin spor sayesinde kötü alışkanlıklardan uzaklaşacağı bilgisini Kaymakamımıza aktardık. ‘Siz de para çoktur, kıyafetinizden belli. Bırak ya, spor yapan da uyuşturucu madde kullanıyor.’ cevabını aldık. Ben devletin gücünü, desteğini almaya gittim aldığım cevap ise çok üzücü. Beni yaralıyor! Ben şahsım adına değil kulüp adına bir şeyler yapmak istiyorum. Terlettiğim formanın hakkını vererek çabalıyorum. Para istemiyoruz, mülk istemiyoruz. Yer istiyoruz, binasını, salonunu her şeyini ben yapacağım diyorum bir yer gösteremiyorlar. Buraya hangi parti tesis yaparsa buraya heykelini dikeriz. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e en son çıkarken şunu söyledim: ‘Hisarda yetişen bütün gençlerin vebali başınıza. Her Cuma Namazı’nda size beddua edeceğim’. O, ancak kendi binasının önündeki bayrağı çektirir. Ben o bayrağı Avrupa’da çektirdim, Atalarım ise Çanakkale’de dalgalandırdı. Herhangi bir parti sempatizanlığım yok.” dedi.

Bende yarın bu yükü taşıyamazsam, atarım üzerimden!

Deniz, hiçbir resmi kurumdan şu ana kadar dayanak alamadıkları belirtti: “ Aziz Yıldırım sayesinde kulübün borcunu kapattık. Bir yerde tıkanacağımızı biliyorum. Taşıma suyla ne kadar değirmen döner. Bende yarın bu yükü taşıyamazsam, atarım üzerimden! Marmara Üniversitesi’yle ilişkileri de yeni yeni düzeltmeye başladık, sahalarını antrenman için tutuyoruz ama saatine 100 TL ödüyoruz. Bu insanlar nasıl spor yapacak. Kürek sporu için barajı kullanıyoruz. Teknelerin her biri çok pahalı ve zarar görmesin diye baraka yapmak istedik. İSKİ’den alınan cevap ise ‘Siz burada antrenman yapamazsınız, baraka da yapamazsınız.’ O suyun sirkülasyonundan oksijen geldiğini bile bilmiyorlar.  Daha ne kadar Aziz Yıldırım’a ricada bulunacağız? Hapiste yatanlar boşa yatmıyor. Bir gün beni karakolda bulabilirsiniz. Kulüpte şu anda Aziz Yıldırım’ın fotoğrafı asılı. Ondan daha fazla destek veren kim olursa olsun onun fotoğrafını da asarım. En son çare olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşıp sorunumuzu anlatmaya çalışacağım, ancak bu görüşmem olumsuz sonuçlanırsa şaşırmayacağım. Bürokratları da nasılsa istediğimiz yardımda bulunmuyor! Bundan sonra ne Belediye Başkanı’nın ne de Kaymakam’ın kapısına beni idam edeceklerini bilsem yine gitmem.” dedi.

 

Yeni Başkan Adem Deniz'den sitemkar sözler!
Bizi Takip Edin