Yeni Kaymakamın elinden telefon düşmedi!

23 Nisan etkinlikleri kapsamında Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün koltuğuna oturan Melih Asınkı, telefonu elinden düşürmedi!

İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü huzuruna çağıran ortaokul öğrencisi, Belediye Başkanı’nı da iki kez aradı.

2

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Nisan etkinlikleri kapsamında Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün koltuğuna oturan Melih Asınkı, telefonu elinden düşürmedi!

İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü huzuruna çağıran ortaokul öğrencisi, Belediye Başkanı’nı da iki kez aradı.

23 Nisan etkinlikleri kapsamında Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün koltuğuna oturan Melih Asınkı, telefonu elinden düşürmedi! İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü huzuruna çağıran ortaokul öğrencisi, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i de iki kez arayarak, Beykoz hakkında sorular yöneltti. Ziya Ünsel Ortaokulu 3. Sınıf öğrencisi Melih, makamı ziyarete gelmiş olan Boğaz Komutanı Deniz Kurmay Albay Bülent Kul’u da terletti!

Görev devrinden sonra 23 Nisan stat etkinlik programlarına katılan Kaymakam Aydın Ergün’ün, minik kaymakamı gün boyu yanından ayırmadığı ve onu tüm selamlarına ortak ettiği görüldü!

İlk isteği

23 Nisan kutlamaları dolayısıyla Beykoz Belediyesi önünde yapılan çelenk koyma töreninin ardından makamına geçen Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün önemli bir misafiri vardı. Bu kişi, bir gün hatta birkaç saat için de olsa makamını kendisinden usulen devralacak olan Beykoz Ziya Ünsel Ortaokulu öğrencisi Melih Asınkı idi.

Beykoz Kaymakamı tarafından kapıda karşılanan Asınkı, yapılan davet üzerine makamına oturdu. Aydın Ergün’e hatırını sorarak görevine başlayan küçük kaymakamın ilk isteği ise, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek’i görmek oldu. Telefon ile bu isteği sekreterine ileten Asınkı’nın yanında az sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Yekrek hazır bulundu.

Küçük Kaymakam: Beykoz 4+4+4’e hazır mı?

Nazmi Yekrek’in, “buyurun!” sözü üzerine minik Kaymakam, kendisinin ilçedeki okullar hakkında bilgilendirilmesini istedi.

Beykoz’da 65 okul ve 42 bin öğrenci bulunduğunu, yeni eğitim sistemi ile ilgili çalışmaların başladığını ve eğitim ile ilgili yatırımların da devam ettiğini öğrenen Melih Asınkı, bunun üzerine Yekrek’e,“ Beykoz 4+4+4’e hazır mı, bu konuda ne gibi çalışmalar yaptınız?” diye sordu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü’nden, bu konu ile ilgili olarak Beykoz’da ekip olarak çalışmaya başladıkları ve alternatif planların da üretildiği bilgisini alan Asınkı, bunun üzerine kendisine, “sizin bu konudaki düşünceniz nedir?” sorusunu yöneltti.

Nazmi Yekrek, Kaymakam Asınkı’nın bu sorusunu şu şekilde yanıtladı: “ 4+4+4 sisteminin, insanlara seçme hakkı veren ve öğrencilerin kabiliyetlerine daha çok yer veren bir sistem olduğunu ve başarılı olacağına inanıyorum.”

Fatih Projesi Beykoz’da ne zaman uygulamaya geçecek*

Kaymakam Asınkı’nın İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne yönelttiği diğer bir soru ise şuydu: “ Fatih projesi Beykoz’da ne zaman uygulamaya geçilecek?”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yekrek bu soruya cevaben, söz konusu projenin niteliği gereği dört yıla yayıldığını ve altyapısının Beykoz’da hazır olduğunu belirterek, büyük bir olasılık ile önümüzdeki eğitim öğretim yılında ilçede uygulanmaya başlayacağını belirtti.

Ziya Ünsel Ortaokulu’nun son durumu nedir?

Küçük Kaymakam’ın diğer bir sorusu da devam etmekte olduğu Ziya Ünsel Ortaokulu ile ilgiliydi. Minik Kaymakam Asınkı, Yekrek’ten, okulunun Koç Vakfı tarafından yenilenmekte olduğu bilgisini aldı.

Kantinler denetleniyor mu?

Beykoz’un bir günlük kaymakamı Melih Asınkı’nın bir diğer sorusu da okul kantinlerinin sürekli olarak denetlenip denetlenmediği hususundaydı. İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne öğretmen ve velilerden herhangi bir talebi olup olmadığını da soran Asınkı,  daha sonra kendisine görevi devreden Aydın Ergün’e kaymakamlık mesleğini seçişi ile ilgili çeşitli sorular yöneltti.

Boğaz’daki çarpık yapılaşma

Minik Kaymakam, makamını ziyarete gelen Boğaz Komutanı Deniz Kurmay Albay Bülent Kul’a da sorular yöneltmeyi ihmal etmedi. Asınkı’nın, Boğaz Komutanı’na hitaben “ Boğaz’daki çarpık yapılaşmayı düzeltmeyi düşünüyor musunuz?” şeklindeki sorusu üzerine Aydın Ergün, bu sorunun Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e yöneltilmesi gerektiği hatırlatmasında bulundu.

Çelikbilek’i telefon ile aradı

Bunun üzerine hemen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek aranarak, aynı soru kendisine yöneltildi.

Asınkı’nın, Kaymakam Ergün’ün, “peki, siz Beykoz’un ne gibi sorunları olduğunu düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusuna, “sokaktaki başıboş hayvanlar” cevabını vermesiyle birlikte ise, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in tekrar aranması gerektiği gerçeği ortaya çıktı! Ve minik Kaymakam, tekrar telefonu ele alarak, sekreterinden Belediye Başkanı’nı kendisine bağlamasını istedi.

Beykoz Güncel Haber’in sorusun yanıtladı

Melih Asınkı, ahizenin diğer tarafında beklemekte olan Yücel Çelikbilek’e şu soruyu sordu:“ Sokaktaki bazı hayvanların başı boş dolaşmasını bitirmek istiyor musunuz?”

Söz konusu telefon görüşmenin tamamlanmasının ardından ise bir günlük Kaymakamımız Asınkı’ya Beykoz Güncel Haber olarak biz de bir soru yönelttik: “ Acaba Belediye Başkanımız bu sorunuzu nasıl yanıtladılar? Bizimle paylaşır mısınız?”

Melih Asınkı, bizi şu şekilde cevapladı: “Onları barınaklara göndereceğim” dedi.

Koltuğu sevdi!

Minik Kaymakam Melih Asınkı’nın görev şevkini gözünden kaçırmayan Aydın Ergün, kendisine, “eğer koltuğundan kalkmaz ise işsiz kalacağı” hatırlatmasında bulunarak,  “ sen bu yaşta iş bulursun ancak ben bu yaştan sonra iş de bulamam!” dedi.

Bunun üzerine minik Kaymakam, görevi Aydın Ergün’e iade etti.

Aydın Ergün’ün mesajlı hediyesi

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, makamını birkaç saatliğine de olsa devralan Melih Asınkı ve iki okul arkadaşına çeşitli hediyeler verdi.

Çocuklara kitap ve kupa bardak hediye eden Ergün, hazır bulunan basın mensupları önünde elindeki kupanın önemine değindi.

Söz konusu kupa bardağın, Beykoz İş Okulu’nun zihinsel öğrencileri tarafından 2 gün içinde imal edildiğini belirten Aydın Ergün, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, çocukların öneminin altının çizildiği böylesi bir günde Beykozlular’a zihinsel engelli bu çocukların ürettiklerine sahip çıkmaları mesajını da göndermiş oldu.

Haber: Arzu Başlantı

Yeni Kaymakamın elinden telefon düşmedi!
Bizi Takip Edin