Yeni Nesil Gençlik Vakfı TÜGVA Beykoz

Türkiye Gençlik Vakfı Beykoz Şube Başkanı Ekrem Tuncer ve Yönetim Kurulu, yerel basınla bir araya geldi.

Uzun süredir Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beykoz Şube Başkanlığını yürüten Ekrem Tuncer ve Yönetim Kurulu…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Gençlik Vakfı Beykoz Şube Başkanı Ekrem Tuncer ve Yönetim Kurulu, yerel basınla bir araya geldi.

Uzun süredir Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beykoz Şube Başkanlığını yürüten Ekrem Tuncer ve Yönetim Kurulu Üyeleri ilçedeki yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kavacık Et Mangal’da gerçekleştirilen toplantıda gündemdeki konular ve vakfın hareket tarzına ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Ekrem Tuncer, ‘Biz 15-35 yaş arası gençlere dönük, ortaokul-lise-üniversite-çalışma hayatı arasında geniş bir yelpazede hizmet veren bir vakıfız.’ dedi.

‘Yeni Nesil Gençlik Vakfıyız’

Kendilerine Yeni Nesil Gençlik Vakfı dediklerini ve bunun nedenini de açıklayan Tuncer, ‘Bunu demekte ki gayemiz, bizden önceki vakıflar Ensar, İlim Yayma Cemiyeti, Atatürkçü Düşünce Derneği gibi kuruluşlar belli bir alanda sıkışıp kalıyorlar. Biz öyle değiliz. Mesela bir genç sanatçı olacaksa onu o şekilde yetiştirmeye çalışırız. Sporcu olacaksa onu o alanda yetiştirmeye gayret ederiz. Diplomat olacak diyelim, o zaman o okullara yönlendirmeye çalışıyoruz.‘ diye konuştu.

‘Yenilikçi ve imkanları kullanan bir vakıfız’

Türkiye Gençlik Vakfı olarak Türk Mühendislerin yazılımını üstlendiği ERP adlı bir sistem kullandıklarını kaydeden Tuncer, bundan 20 sene sonra dahi buradan yapılan bu toplantı yöneticiler tarafından görülebilecek. Tuncer, ‘Bir genç gelip diyemez ki ‘kendimi yetiştireceğim bir alan bulamadım’ çünkü her alanda varız. Olmadığımız bir alan yok. Onun için yeni nesil gençlik vakfı diyoruz. ERP diye bir sistemiz var. Türk arkadaşlarımızın yazdığı bir programdır. İlçelerden Genel Merkeze kadar olan bütün çalışmaları buralarda arşivliyoruz. 20 sene sonra girdiğinizde, 31 Ekim 2019 Perşembe akşamı Beykoz Temsilciliği yerel basınla bir yemek yemiş. 25 Ekim 2019’da Ferit İnal Lisesi’nde mini golf organizasyonu yapılmış. Ciddi manada yenilikçi ve imkanları kullanan bir vakıfız. Bununla ilgili de ciddi manada çalışıyoruz.’ ifadelerini kullandı.

‘İşin içine girenler gerçeği biliyor’

TÜGVA çalışmalarının bazı kesimler tarafından manipüle edilmeye çalışıldığını dile getiren Tuncer, bazı iddiaların 31 Mart ve 24 Haziran’da yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde siyasi malzeme olarak kullandığını da söyledi. Tuncer, ‘Yok ihaleler buradan dönüyor, falan gibi algılar yapılıyor. Sanki vatandaşın bütün gelir kaynakları bize aktarılmış, bizde bunlar üzerinde AK Parti’nin conconları olarak keyfimiz yerinde çirkin işlerde bunları kullanıyoruz gibi algı yapılıyor. Halbuki bu iş öyle değil, işin içine girenler biliyorlar.’ ifadelerine yer verdi.

‘Ne lüksü? Plastik kaşık vardı’

Ekram Tuncer geçtiğimiz Ramazan ayında TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu’nun da katılımıyla Beytaş Teras Kafe’de yapılan iftar yemeğine değindi. Tuncer, Beykoz temsilciliğince giderleri karşılanan iftar yemeğinden sonra halk arasındaki dedikodulardan bir tanesini basın mensuplarıyla paylaştı. Tuncer, şunları söyledi: ‘Geçtiğimiz Ramazan ayında bir iftar yemeği verdik. İftarda konuşmalar yapıldı. Bir yorum gelmiş sosyal medyadan, şöyle yiyin, böyle yiyin gibi. Belediyenin teras kafesinde yaptık. Belediyenin parasını yiyormuşuz gibi. Belediyeye hizmet sağlayan firmaya parayı ödüyorsun, iftarı yapıyorsun. 4 bin liralık bir iftardı. Arkadaşlar refleks yaptılar. Dedim gelin size bir çay ikram edelim, vakfımızda ağırlayalım. Kendi cebimizden oluşturduğumuz kaynakla bunu gerçekleştirdik. Lüks bir yemek değildi. Hatta plastik kaşık vardı ama boğaz manzaralı olunca insanlar yorum yapıyorlar.’

‘Senin ailen kimlerden diye sormayız’

Kamu kurumlarında birçok imzanın TÜGVA onayından geçtiği gibi dedikodular duyduğu iddiasını da savunan Tuncer, bu söylemi yalanladı. Tuncer, ‘Duyuyorum, sanki her şey bizim onayımızdan geçiyormuş gibi gösteriliyor ama vallahi yok öyle bir şey. Bir defa olsun hiçbir gence senin ailen hangi partiye oy veriyor, ailen hangi partinin mensubu, hiç kimse böyle bir soru sormaz.’ dedi.

‘Genç esaslı çalışıyoruz’

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen yaz okullarıyla ilgili de konuşan TÜGVA Beykoz Şube Başkanı Ekrem Tuncer, ‘Biz yaz okulu yapar her yerden ilan ederiz. Geçen sene 250 öğrenciyle yaptık. Müracaat 350 mi oldu. Neye göre eleme yapıyoruz? Kuraya göre eleme yapıyoruz ve alamadıklarımızı da diğer ilçelere yönlendiriyoruz. Her şeyini biz karşılıyoruz. Genç esaslı çalışıyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Toplantı sonrası Ekrem Tuncer, basın mensuplarına vakfın simgesi olan rahle hediye etti.

Yeni Nesil Gençlik Vakfı TÜGVA Beykoz
Bizi Takip Edin