Yenilenen Beykoz Vakfı Cumartesi kapılarını açıyor

Beykoz Vakfı yenilenen çehresi ve dopdolu kültür sanat faaliyetleriyle kapılarını sanatseverlere yeniden açıyor.

Beykoz'un kültür-sanat ve sosyal hayatının merkezlerinden Beykoz Vakfı yenilenen çehresi ve dopdolu kültür sanat faaliyetleriyle kapıların

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Vakfı yenilenen çehresi ve dopdolu kültür sanat faaliyetleriyle kapılarını sanatseverlere yeniden açıyor.

Beykoz’un kültür-sanat ve sosyal hayatının merkezlerinden Beykoz Vakfı yenilenen çehresi ve dopdolu kültür sanat faaliyetleriyle kapılarını sanatseverlere yeniden açıyor.

1994 yılında kurulan, bir dönem ilçedeki çocukların, gençlerin, öğrencilerin, sanatçıların ve kültür sanat adamlarının buluşma noktası olarak hizmet veren vakıf çeşitli imkânsızlıklardan dolayı aktif hayatına veda etmişti.

Vakıf yönetiminden gelen talep üzerine Beykoz Belediyesi’ne devr edilen vakıf kapsamlı bir tadilata alındı. Yaklaşık 1 milyon TL yatırımla yepyeni bir çehreye kavuşan vakıfta, tüm alanlar elden geçirildi.

A’dan Z’ye Yenilendi

138 koltuklu tiyatro ve konser salonu, sergi ve fuaye alanları, resim, tiyatro, müzik, koro ve seminer sınıfları ve etüt odaları sanatseverlere kapsamlı şekilde hizmet için A’dan Z’ye yenilendi.

Mevcut alanda mekânlar ferah şekilde yeniden tasarlandı. Engelli ilçe sakinleri için asansör ve rampalar yapıldı, tuvaletler yenilendi.

İlk kez asansör, yangın kulis giriş çıkışının yapıldığı, zemin taşlarının değiştirilerek daha ferah bir görünüme kavuştuğu Beykoz Vakfı’nda her alanda büyük bir titizlikle çalışıldı.

Tiyatrodan Müziğe Her Yönüyle Sanat

Resim kursu, tiyatro, müzik-ritm ve folklor kurslarının halen devam ettiği merkezde, konferans ve seminerler de düzenlenecek. İlk kurulduğu günden bu yana ilçedeki tiyatro severlerin uğrak noktası olan vakıfta tiyatro çalışmaları aktif olarak sürdürülecek.

Vakıf içerisinde bulunan kütüphane ise 7’den 70’e ilçe sakinlerinin başvuracağı kaynak bir mekân olarak yenilendi.

Kokteyl ve canlı müzik eşliğinde yapılacak açılışa tüm sanatseverleri bekliyoruz.

Tarih: 17 Şubat 2018 Cumartesi

Yer: Beykoz Vakfı- Merkez Mah. Ahmet Mithat Cad. No: 18 Beykoz

Saat: 14.00

Yenilenen Beykoz Vakfı Cumartesi kapılarını açıyor
Bizi Takip Edin