Yerel seçimde yerel aday

Yerel seçimde yerel aday

Değerli dostlar, önümüzde 31 Mart yerel seçimleri var ki bu seçimler için hiç kimse, “beni ilgilendirmez” demiyor. Partili olsun ve ya olmasın her fert bu seçimlere ilgili.

Şu…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel seçimde yerel aday

Değerli dostlar, önümüzde 31 Mart yerel seçimleri var ki bu seçimler için hiç kimse, “beni ilgilendirmez” demiyor. Partili olsun ve ya olmasın her fert bu seçimlere ilgili.

Şu günlerde, bize belediye başkanlığı yapacak adaylarının belirlendiği günlerdeyiz. Bir slogan var ya hani “Beykoz’ a Beykoz’ lu başkan”. Yani herkesin kendi ilçesine, kendi ilçesinden, o ilçenin sokaklarını karış karış gezmiş ve o ilçenin fakiri ile zengini ile hemhal olmuş, o ilçenin öne çıkan sorunlarını çok iyi bilen, hatta bizzat kendisi de o sorunlardan muzdarip bir başkan olmasını can’ ı gönülden ister.

Hal böyle iken, başka bir ilçeden Beykoz’ a, Beykozlu olmayan bir başkan ithal etmek Beykozluya düpedüz hakarettir.

Bu, o başkanın başarısız, beceriksiz olduğu anlamına gelmiyor, Beykoz da 15 tane aday adayı varken onları yok sayarak, başka bir ilçeden aday gelmesini eleştiriyoruz. Benim partim değil tamam, lakin seçilirse beni yöneteceği için eleştiri hakkımızın olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu olaydan rahatsız olan AKP li kardeşlerimin adına da eleştiriyorum.

Akp yöneticilerinin yaptığı başkan seçmek değil, tüm istişareleri yok sayarak Başkan atamaktır. Bunun seçmen nezdinde oy vermeyerek protesto edileceğini düşünüyorum.

Beykoz seçmeninin yapması gereken;

 Bir partiye takıntılı olmayıp farklı seçenekleri değerlendirmektir. Mesela kesinlikle değerlendirilmesi gereken, Saadet Partisinin Beykozlu adayı Muharrem Kaşıtoğlu.  Zira bu milleti hiçbir zaman aldatmayan, görev kendilerine verildiğinde dava şuuru ile hizmet eden, gerek genel, gerekse yerel yönetimlerde destan yazan Milli görüşçü kadrolar mutlaka ama mutlaka değerlendirmelidir.

Zaten Akp belediyesi Beykoz da 3 dönemdir Yücel Çelikbilek ile Beykoz tarihine geçecek mega bir hizmet yapmadı. Bu demek değildir ki hiçbir hizmet yapmadı, tabiki yapılan hizmetler oldu fakat yeterli mi? Hayır!. Dile kolay 15 sene ve bu zaman zarfında, genel yönetim de aynı partide olmasına rağman flaş bir hizmet olmadı.

Dolayısı ile zararlı bir delikten parmağını 1 kereden fazla sokmak bir Müslümana asla yakışmaz.

Geçmişte kara bir lekesi olmayan Saadet partili bir belediye başkan Beykozumuza yakışır.

SAADET PARTİSİNİN ADAYI İLE DENGELER DEĞİŞTİ

Saadet partisinin adayını açıklaması ile gerek partiler gerekse seçmen nezdinde dengeler değişti.

 Akp, Mhp ile ittifak,  yani tek aday ile seçmenin huzurunda ve adayın başka ilçeden olması, Akp ve Mhp seçmeni tarafından iyi karşılanmadı. Chp, İyi parti ile beraber olma durumu var ki bu her iki partinin seçmenini de düşündürüyor.

Tek alternatif Saadet Partisinin Beykozlu adayı Muharrem KAŞITOĞLU kalıyor ki, adaylığı açıklandığı ilk günden itibaren, yerel gündemde flaş olmuş, Akp adayına en güçlü alternatif olduğunu her gittiği yerde, gördüğü ilgi ve alaka ile belli etmiştir. Örneğin en son şahit olduğum Yenimahalle Kardeşler Düğün Salonundaki programa bizzat şahid oldum. Kalabalığı salon almaz durumda idi.

Bu sinerji seçime kadar mutlaka dahada büyüyerek devam edecektir.

Beykozlu, Beykoz’un evladı olan Muharrem Kaşıtoğlu’ nu seçmekle çok doğru bir karar vermiş olacak, çünkü Saadet Partisi kadrolarının, Belediyeye işbaşına gelir gelmez yapacağı ilk iş, belediyenin kapısına “Rüşvet alanda verende mel’un dur.” Tabelasını asmaktır.

Bu seçimlerin Tüm Beykoz halkına hayırlar getirmesini temenni ederim. Vesselam…

Yerel seçimde yerel aday
Bizi Takip Edin