Yesevi Kültür Ocakları kan bağışı yaptı

Ahmet Yesevi Kültür Ocakları Derneği olarak Kızılay ile ortak yürüttüğümüz kan bağışı etkinliği Beykoz'da yoğun ilgi ile karşılandı.

Ahmet Yesevi Kültür Ocakları Derneği, Kızılay ile ortak yürüttüğü kan bağışı etkinliği Beykoz'da…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahmet Yesevi Kültür Ocakları Derneği olarak Kızılay ile ortak yürüttüğümüz kan bağışı etkinliği Beykoz’da yoğun ilgi ile karşılandı.

Ahmet Yesevi Kültür Ocakları Derneği, Kızılay ile ortak yürüttüğü kan bağışı etkinliği Beykoz’da yoğun ilgi ile karşılandı.Dernek yöneticileri desteklerinden dolayı Türk Kızılayı’na, Beykoz Belediyesine ,Paşabahçe Muhtarı Kamil Sarıkaya ya ve Paşabahçe Merkez Camii’ndeki görevlilere teşekkür etti.

Son zamanlarda azalan kan stoklarına bir nebze olsun katkı sağlamak için yürütülen çalışmanın ilgi uyandırması ile zamanla bu etkinliğin gelenekselleşmesi fikri yöneticilere cesaret verdi.

Beykoz Halkı ve aziz milletimize birçok proje ve hizmet sunmaya hazır ve nazırız olduklarını söyleyen dernek yöneticileri bundan sonraki faaliyetlerinde kadına şiddetten, alt yapı üst yapı meselelerine kadar bir çok probleme değineceklerini ifade etti.

Mehmet Akif Ersoyun şiirlerinde Hz.Asım bin Sabit (R.a)’a atıfta bulunarak;”Asımın nesli ya nesilmiş gerçek, işte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek” dizelerindeki neslin öncüsü olmak gayesinde oldukları ifade eden Beykoz Yesevi Ocakları Kültür Derneği Basın Sözcüsü Ayhan Bozkurt; ”Kan aynı kan, fıtrat aynı fıtrat, ruh 1071 ruhu”dedik ve demeye devam edeceğiz. Bu daha bir başlangıç Beykozumuza ve İstanbulumuza çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ile hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Yesevi Kültür Ocakları kan bağışı yaptı
Bizi Takip Edin