Yeşilay Beykoz herkesi sigarayı bırakmaya davet ediyor!

Yeşilay, 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü’nde “Koronavirüs sigara içeni sever” mesajıyla herkesi sigarayı bırakmaya davet ediyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşilay, 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü’nde “Koronavirüs sigara içeni sever” mesajıyla herkesi sigarayı bırakmaya davet ediyor.

Yeşilay, 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü’nde “Koronavirüs sigara içeni sever” mesajıyla herkesi sigarayı bırakmaya davet ediyor. Sigara, solunum yolunu tahrip ederek koronavirüse yakalanma riskini artırırken tedavi şansını da düşürüyor. Yeşilay, sigarayı bırakmanın koronavirüs döneminde daha da önem kazandığını vurguluyor.

Yeşilay’ın 100 yılı aşkın süredir bağımlılıklarla mücadelesini sürdürdüğünü belirten Yeşilay Beykoz Şube Başkanı Dr. Mahmut Talha UÇAR şunları söyledi: “Yeşilay olarak 5 farklı bağımlılık türüyle mücadele ediyoruz ve tütün bağımlılığı ile ilgili çalışmalarımız da tüm faaliyetlerimiz içinde önemli bir yer tutuyor. Özellikle koronavirüsün 1 yıla yakın süredir hayatımızı etkilediği bu dönemde, akciğerlerimizin sağlığının ne kadar önemli olduğunu daha iyi anladık. Bu nedenle sigarayla mücadele edilmesi ve vatandaşlarımızın sağlıklı bir yaşam için sigarayı bırakması büyük önem taşıyor. Yeşilay olarak 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü’nde herkese sigarayı bırakma çağrısı yapıyor ve sağlıklı bir yaşama ilk adımı atmaları için onlara davette bulunuyoruz. Bu konuda destek almaya ihtiyaç duyan İstanbullu vatandaşlarımıza Yeşilay Danışmanlık Merkezlerimiz (YEDAM) aracılığıyla her zaman destek vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz.”

Bağımlılıkla mücadele eğitimlerini hız kesmeden sürüyor

‘’Şube merkezimize ulaşım oldukça kolay, merkezi bir yerdeyiz, Kavacık FSM caddesinde. Aramızdaki doktor, psikolog, psikolojik danışman arkadaşlarımızın çalışkanlığı ve bu erişebilirlik avantajından yararlanarak şube merkezimizi adeta bir akademiye çevirmek istiyoruz. Pandemiden önce tütün bağımlılığından kurtulmak için başlattığımız ‘’Bırakabilirsin’’ eğitimlerini salgın nedeniyle şimdilik çevrimiçi devam ettiriyoruz. Fakat salgın sonrası sigaradan kurtulmak isteyen bireyleri yine şubemizde ağırlayacağız. Sizlerin aracılığı ile bunu bir kez daha buradan duyurduğumuz için teşekkür ederim.’’

Yeşilay Beykoz herkesi sigarayı bırakmaya davet ediyor!
Bizi Takip Edin