Yeşilay Beykoz sağlıklı yaşam için pedalladı

Yeşilay Beykoz gönülleri, 26 Haziran Dünya Uyuşturucu ile Mücadele günü kapsamında sağlıklı yaşam için pedalladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşilay Beykoz Cemiyeti gönüllüleri, 26 Haziran Dünya Uyuşturucu ile Mücadele günü kapsamında sağlıklı yaşam için pedalladı ve kürek çekti. 

Bağımlılık ile uzun yıllardır mücadele eden Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi, 26 Haziran Dünya Uyuşturucu ile Mücadele günü münasebetiyle bağımlılıktan uzak ve sağlıklı yaşam için anlamlı bir etkinlik düzenledi.

Yeşilay Beykoz Gönüllüleri, her yıl 26 Haziran Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü’nde düzenlenen faaliyetler çerçevesinde bu sene uyuşturucu sorununa dikkat çekmek için ve toplumsal farkındalığı arttırmak için etkinliğin ilk gününde bisikletlerini alarak pedalladılar.

Bu özel gün sebebiyle Yeşilay Başkanı Mahmut Talha Uçar, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ile Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam’ı Yeşilay Danışma Merkezi’nde misafir etti.

YEDAM personelleri ve Yeşilay Gönülleri’nin katıldığı etkinlikte, Esengül Korkmaz Çiçekli, Fatih Sağlam ve Mahmut Talha Uçar sağlıklı yaşam için pedal çevirdiler.

Şube Başkanı Mahmut Talha Uçar, uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmaların detaylarını aktardı.

Etkinliğin ikinci gününde ise farkındalık için Beykoz Belediyesi Su Sporları Merkezi’nde buluşuldu.

İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli’nin katılımıyla, Beykoz Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu ve Yeşilay Başkanı Mahmut Talha Uçar, kano etkinliğinde bir araya gelerek, kürekleri uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekmek için çektiler.

Yeşilay’ın Türkiye’de ve dünyada bağımlılıklarla mücadelede öncü bir rol üstlendiğini belirten Yeşilay Beykoz Şube Başkanı Dr. M.Talha Uçar şunları söyledi:

“Bağımlılık, gençler başta olmak üzere tüm toplumun karşı karşıya olduğu bir risk. 26 Haziran Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü’nde tek gündem uyuşturucu maddeler gibi gözükse de, bağımlılıkları birbirinden keskin çizgilerle ayırmanın mümkün olmadığını biliyoruz. Yapılan çalışmalar madde kullanıcılarının yüzde 97’sinin sigarayla, yüzde 58’nin alkolle bu maddeye geçtiklerini gösteriyor. Dolayısıyla biz Yeşilay olarak tütün, alkol, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıklarının tümüyle mücadele ediyoruz. 7’den 77’ye her yaş grubunda sağlıklı yaşam bilincini teşvik edecek projelerle önleyici çalışmalara odaklanırken; bağımlı bireylere de YEDAM’larda destek sağlıyoruz. Amacımız bağımlılıklardan uzak; ruhsal, fiziksel ve sosyal olarak sağlıklı nesillerin yetiştirilebilmesini sağlamak. Toplumun tüm kesimlerinin de bunun önemini kavramasını, gönülden Yeşilaylı olarak bize destek olmasını bekliyoruz.”

YEDAM’LARDA BAĞIMLILIKLA MÜCADELEYE ÜCRETSİZ DESTEK

Bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon desteği hedefiyle kurulan YEDAM’ların sayısı Türkiye genelinde 100’ü aştı. YEDAM’ın tamamı bağımlılık alanında uzman psikologlardan oluşan ekibi ile uyuşturucunun yanı sıra sigara, alkol ve internet ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere psikolojik ve sosyal destek sağlayarak yeniden hayata kazandırılmaları için yardımcı oluyor. Aynı zamanda aile ve yakınlarına da destek vererek bozulan yaşam düzeninin onarılmasını ve ilişkilerin sağlıklı devam etmesini destekliyor. Bağımlılar ve yakınları YEDAM’a 115 YEDAM Danışma Hattı’ndan ulaşarak destek alabiliyor.

 

 

Yeşilay Beykoz sağlıklı yaşam için pedalladı
Bizi Takip Edin