Yeşilay velileri uyardı..! Tehlike büyük..!

Yeni Eğitim Öğretim yılı başlarken, okullarda yaşanan alkol, sigara ve uyuşturucu tehlikesine karşı Yeşilay Beykoz Temsilciliği velileri uyardı.

Beykoz Yeşilay Temsilciliği 2012-2013 Öğretim yılı başlarken, okullarda yaşanan alkol, sigara ve uyuşturuc

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni Eğitim Öğretim yılı başlarken, okullarda yaşanan alkol, sigara ve uyuşturucu tehlikesine karşı Yeşilay Beykoz Temsilciliği velileri uyardı.

Beykoz Yeşilay Temsilciliği 2012-2013 Öğretim yılı başlarken, okullarda yaşanan alkol, sigara ve uyuşturucu tehlikesine karşı bir basın açıklaması yayınladı.

Yeşilay Beykoz Temsilcisi Dr. Ziya Gümüş’ün yaptığı basın açıklamasında yeni dönemin tüm öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olması temenni ederek şu ifadelere yer verdi:

Bilinmektedir ki, maalesef ülkemizde sigara başlama yaşı 10, alkol 11 ve uyuşturucu başlama yaşı 12li yaşlara kadar inmiştir. Her üç kişiden birinin bu maddeleri denediği emniyet istatistiklerinde bildirilmiştir. Ve çocuklarımız için tehlikenin ne boyutta olduğu açığa çıkmıştır.

Dolayısıyla Yeşilay Başkanı olarak ben dahil hiçir veli benim çocuğum bu maddelere başlamaz dememelidir. Çünkü gözbebeğimiz çocuklarımızı evden okula yolladıktan sonra, kimlerle karşılaşacaklarını, kimlerle arkadaşlık yapacaklarını bilmiyoruz.

Bu kirli işlerden para kazanan baronların, ciddi sosyal araştırmalar yaparak, çocuklarımızı zehirlerine alıştırmak için her yolu denediklerini biliyoruz. Özellikle okul çevrelerinde konuşlanıp, güzel giyimli yakışıklı- güzel gençlerle, hedef grubu 10-15 yaş yani ergenliğin (ve kendini ispatlama-aileden kopma yaşları) başladığı zaman, çocuklarımızı kandırıp, önce hediye yolu ile alıştırıp, sonra çocuklara 5 al 3 öde şeklinde kampanyalar yaparak uyuşturucu pazarladıklarını biliyoruz.

Yani bu şekilde çocuklarımız hem içici, hem satıcı konumuna gelmektedir.

Çocuklarımız sokaklarda her gün bu tehditle karşı karşıya ve tehlike çok büyük!

Aileler şunlara dikkat etmeliler:

1- Çocuklarımızla muhakkak günde bir öğün beraber yemek yiyip, günde en az 15 dakika sohbet etmeliler.

2- Baba ve anne rolü üstlenilmeli, çocuklara bu rolü vermemeliyiz.

3- Çocukların giysileri, cepleri, kitapları sezdirmeden kontrol edilmeli, yanlışlık görüldüğü takdirde aile içinde paylaşarak birlikte düzeltilmeli.

4- Okulda ki öğretmenleriyle düzenli olarak görüşüp, davranışları, arkadaşları hakkında bilgi alınmalı.

(Bir arkadaş yılda ortalama 5 genci bu maddelere bağımlı yapabiliyor.)

Dikkat Çocuğunuz Bağımlı Olabilir!

1- Çok fazla uyuyorsa, çok su tüketiyorsa, birden çok zayıfladıysa, davranışları agresifs ise, aşırı sinirli tavırları varsa, anti sosyal davranışlar sergiliyorsa dikkatli olun, hep aynı kişilerle görüşüyorsa o kişileri takip edin.

2- Okuldaki öğretmenler çocukta derste dikkat dağılması, agresiflik, sık sık tuvalete gitme, davranış bozukluğu gibi davranışlar görüyorsa gerekli tedbirleri alın.

Emniyet Müdürlüğü’ne büyük görev düşüyor!

Okul çevrelerinde, mahalle aralarında gençlerimizi uyuşturucu satıcıları beklemektedir. Emniyet bu konularda gerekli tedbirleri almalı, caydırıcı bir şekilde denetime tabi tutmalıdır.

Biz Yeşilay Cemiyeti olarak bu ülkenin gençliğini zehirletmeyeceğiz. Bu sebeple bütün velileri, yöneticileri ve yetkilileri dikkatli olmaya çağırıyoruz. Lütfen neme lazım demeyelim. Sokakta ki çocuklar bizim çocuklarımız. Yarın bu işten zarar görecek olanlar bizim çocuklarımız. Lütfen geleceğimiz olan, gözbebeğimiz çocuklarımıza sahip çıkalım. Onların bağımlı olmasını engelleyelim.

Dr. Ziya Gümüş

Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şube Başkanı

Yeşilay velileri uyardı..! Tehlike büyük..!
Bizi Takip Edin