Yiğidi öldür ama hakkını ver

Bizler Türk milleti olarak en büyük özelliğimiz duygularımızı ön planda tutarak devletimize hizmet eden kişilere saygı ile yaklaşıp geleneksel yapımıza uygun desteğimizi esirgemememizdir. Bu düşünce devlete hizmet eden kişileri görevlerinin…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bizler Türk milleti olarak en büyük özelliğimiz duygularımızı ön planda tutarak devletimize hizmet eden kişilere saygı ile yaklaşıp geleneksel yapımıza uygun desteğimizi esirgemememizdir. Bu düşünce devlete hizmet eden kişileri görevlerinin devamlılığı için vatandaşın her ne durumda olursa olsun yetkili kişilere sahip çıkmasından kaynaklanmaktır. Bu yüzden içimizde ne kadar farklı duygular besleyip farklı görüşlere sahip olsak da ah-de vefa duygusunu unutmamalıyız.

Neden bu konuya değindiğimi sorarsanız, hiçbir kişisel menfaatim veya desteğim olmamakla birlikte bazen eleştirdiğimiz bazen de şahsımın desteklediğini sanan birçok kişinin olumsuz fikir ve yorumlarına maruz kaldığımdandır. Fakat ben bu yorumlara hep kulak tıkayarak ‘Ayasofya Sultanahmet sen bildiğin yolda devam et’ sözüyle şahsım üzerinden gündem yaratmak isteyenlere fırsat vermedim. Şimdi Beykoz’umuza görevi sonlanması üzerine veda eden 15 yıl gibi rekor bir sürede belediye başkanlığı yapan ağabeyimiz bazıları için de farklı ifadelerle isim yapmış bizlerin her zaman saygıyla anacağı bir başkan olan Yücel Çelikbilek’in veda resepsiyonundan bahsedeceğim.

Beykoz’umuzun muhtarları, sivil toplum kuruluşları ve birçok tanınmış simanın eksik de olsa katılarak renk kattığı geceye katılım oldukça güzeldi. Şahsım davet edilmese bile birçok sivil toplum kuruluşunun içinde olmam sebebiyle katıldım. Böyle önemli bir kişiye ait veda programı çok farklı ve anlamlı olmalıydı. Program organizasyonu yapan kişilerin çok yetersiz olduğunu gözlemledim. Yücel Çelikbilek gibi Beykoz’umuza 3 dönem başkanlık yapmış bir kişinin veda programına daha fazla özen gösterilmesi gerekirdi.

Öncelikle konuşma düzeni yanlış belirlenmişti. Salonda başkanla vedalaşmaya gelen kişilerin anılarını ifade edecek sunumlar olmalıydı. Protokol konuşma sıralamasında en son belediye başkanımıza söz verilerek duygularını, düşüncelerini paylaşması daha doğru olurdu. Son günlerde tartışılan 15 yılda 5 yıllık hizmet verme konusu ile ilgili çok güzel ifadelerde bulundu başkanımız. Program kapanışı çok karmaşa yaratarak bazı misafirlerin sadece hediyeyi alıp gitmesiyle sonlandı. Fakat bu gecede izlenimim başkanımızın bir Beykoz sevdalısı olduğu ve çok duygusal ifadelerle herkese veda ettiğiydi. Bu program eksikliğinin sebebi yıllardır başkanımızın yanında olan ekip arkadaşlarının tecrübesizliğinden mi kaynaklandığını sizlere bırakıyorum. Benim bölgeme şimdiye kadar hizmeti olan bir Muharrem Ergül bir başkanımız vardı bir de hizmetlerde eksiklik olsa da Yücel Çelikbilek başkanımız vardı. Yücel başkanımızın ahde vefa değerini ne kadar önemsediğini bir konser programında OFD Başkanı Saniye Efe’ye doğum günü sürprizi ve 30 yıldan fazla kamu hizmeti yapan farklı görüşten de olsa Coşkun Tosun müdürü anlamlı şekilde uğurlaması.

İşte kim kızarsa alınırsa tepki koyarsa koysun Yücel ağabeyimiz daha anlamlı vefayı hak ediyordu. Her ne olursa olsun atalarımız ne demiş ‘Yiğidi öldür ama hakkını ver’. Bizim de başkanımızın vedasını güzel ve onure edici bir şekilde sonlandırmamız gerekirdi. Bu konuda ilgili kişileri daha dikkatli olmaya davet ediyorum. Halka ve hakka hizmet edecek kişiler bize her daim lazım.

Sevgiler saygılar Yücel başkanım

Yiğidi öldür ama hakkını ver
Bizi Takip Edin