Yılmaz, amatör spor yöneticileri ile bir araya geldi

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Beykoz'un amatör sporcuları ve yöneticileri ile düzenlediği kahvaltı ile bir araya geldi.

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Beykoz'un amatör sporcuları ve yöneticileri…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Beykoz‘un amatör sporcuları ve yöneticileri ile düzenlediği kahvaltı ile bir araya geldi.

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Beykoz’un amatör sporcuları ve yöneticileri ile düzenlediği kahvaltı ile bir araya geldi. Yöre Restoran’da düzenlenen sabah kahvaltısına Hızır Yılmaz’a; BİSK Başkanı Asım Özdemir, Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, CHP Belediye Meclis Üyesi Adayları Hakkı Emanet ve Gülay Demirel, amatör spor oyuncuları ve yöneticileri eşlik etti.

Hızır Yılmaz, 30 Mart’ta seçimi aldıktan sonra 1 yıl içinde Beykoz’da spor sahası olmayan mahalle bırakmayacağını söyledi. İddialı bir laf söylemediğinin de altını çizen Yılmaz, yapılabilecek bir şey olduğunu ifade etti.

Özdemir: Siyasilerinde spora bakış açısı bizim için önemli!

BİSK Başkanı Asım Özdemir, Beykoz’un sporcuları ile istişare toplantısı yapmasından ötürü Hızır Yılmaz’a teşekkürlerini belirterek konuşmasını sürdürdü: “Bu tür toplantıların yapılmasında fayda görüyorum. Böylece spor camiasının eksikleri de görülmüş oluyor. Siyasilerinde spora bakış açısı bizim için önemli. Beykoz; kültür, sanat, spor, turizm altında toplanan bir kent haline gelmesi lazım. Beykoz ancak bu şekilde kurtulur. Gençlerimizin spor faaliyetlerine önem verilmeli ve desteklenmeli diye düşünüyorum.  Yerel yönetimlerin bu konuda desteklerini bekliyoruz”.

Yılmaz: Beykoz‘u her yönüyle model yapacağız!

CHP Beykoz Belediye Başkanı Hızır Yılmaz ise, sporun beyinde başladığını ve yaşın önemi olmadan spora adamış herkesin sporcu olduğunu vurguladı. Yapamayacağı bir şeyi söylemediğini ve inandığını gibi konuştuğunu da sözlerinin en başında söyleyen Yılmaz: “BİSK’in bir kere kahvaltısına katıldım. Daha sonra çağrılmadım. Birileri orada olmamı istemedi, Asım Başkan’dan kaynaklanmıyor. Spor kulüplerine destek olup ve mutlaka bütçeleri ayrılacak. Sosyal demokratlar bunu sağlar; bakın Kadıköy’e, Şişli’ye bunu göreceksiniz” şeklinde konuştu.

Gençlerin hata yapabileceğini ancak ebeveynlerin bu konuda daha anlayışlı olmasını isteyen Yılmaz, kötü alışkanlıklardan baskı veya ceza yöntemi kullanılarak onları uzaklaştırmanın mümkün olmayacağını belirtti. Yılmaz: “İsviçre’de Dış İşleri Bakanı yaşı 25 ama biz halen meclis üyesi listemize 2 tane genç koyduk diye seviniyoruz. Gençlerimize gereken önem verilmeli” dedi.

Muhtarlar Birliği Cavit Gül’ü, meclis üyesi listesine alma nedenini de açıklayan Yılmaz, belediyenin tek elden yönetilmeyeceğini ve muhtarlarla belediye arasında bir köprü olmasını istediği için seçtiğini söyledi.”Beykoz‘u her yönüyle model yapacağız” diyen Yılmaz: “Toplumu önce sağlıklı bir şekilde yetiştirmek lazım. Bunları sizden oy almak için söylemiyorum. 1908 marka efsanesi geri dönecek. Bütün çalışmalarımız; yerel yönetim ve spor başkanlarının ortak düşüncesi ile olacak. Hep beraber Beykoz‘a ve gençliğine sahip çıkacağız. Tüm siyasetçiler, toplumun tüm kesimine kalbini açsın” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların sonrasında, kulüpler birliğinin hazırlamış olduğu protokolü de imzalayan Yılmaz:” Kulüpler birliğimin hazırladığı her şeyi gözüm kapalı imzalarım” diyerek protokolün altına imzasını attı.

Yılmaz, amatör spor yöneticileri ile bir araya geldi
Bizi Takip Edin