Yılmaz Işık Beykoz sorunlarını İBB gündemine taşıdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin çiçeği burnunda CHP Meclis Üyesi Yılmaz Işık, hızlı giriş yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin çiçeği burnunda CHP Meclis Üyesi Yılmaz Işık, hızlı giriş yaptı. Yapımı devam eden Beykoz Sahilleri…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çiçeği burnunda CHP Meclis Üyesi Yılmaz Işık, hızlı giriş yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çiçeği burnunda CHP Meclis Üyesi Yılmaz Işık, hızlı giriş yaptı. Yapımı devam eden Beykoz Sahilleri Yürüyüş Parkurlarında olası muhtemel ölüm tehlikesine dikkat çeken Işık; Beykoz’da Plaj Projesi ve Küçüksu Çayırı’nın düzenlenmesine ilişkin hazırladığı soru önergesiyle Büyükşehir Meclisi’nin gündemine getirdi.

Yılmaz Işık İBB Meclisi’nde

Ülkemizde Haziran Ayında yapılacak Başkanlık ve Genel Seçimler için nefes tutulmuşken, Beykoz Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi M.Hanefi Dilmaç’ın AK Parti İlçe Başkanı olması, Mehmet Gürel’in ise CHP Milletvekilliği Adaylığı için istifa etmesi sonucu Beykoz Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne yeni isimler girdi.

Mehmet Gürel’in istifası sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde boş kalan İBB Meclis Üyesi koltuğuna İlçe Seçim Kurulu kararı doğrultusunda Yılmaz Işık geldi. 2014 Yerel Seçimleri sonucu Beykoz Belediye Meclisi Üyesi (CHP) olan Yılmaz Işık, az bir sınırla Büyükşehir Belediye Meclisi’ne girememişti. Seçimler dolayısıyla yaşanan istifalar sonucu Işık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çiçeği burnundaki yeni Meclis Üyesi olarak Haziran Ayı ilk oturumu ile Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi vasfıyla oturumlara katılmaya başladı.

Beykoz sahilleri İBB Meclisi’nde gündeme getirildi!

Yılmaz Işık Soru Önergesinde; “Kanlıca-Beykoz arasında yapılan Sahil Yürüyüş Yolu üzerinde; herhangi bir boğulma vakası yaşanmadan, denizden çıkmaya yönelik merdiven bulunmadığının tespiti ve acil olarak montajının yapılması hususunda” gereğinin yapılmasına dikkat çekti.

2015 yılında planlanan ve hali hazırda 3.7 km uzunluğunda olan Sahil Yürüyüş Yolu üzerinde, ciddi bir insan sirkülasyonu olduğu, yürüyüş ve bisiklet parkuru bulunan güzergah da herhangi bir korkuluğun yer almadığına, olası bir kaza ve dalgınlık sonucu birinin denize düşmesi sonucu, yüzeye çıkış alanının olmaması, iskelelerle zemin arasındaki uzaklık ve boşluk dikkate alındığında çıkışının mümkün olmayacağı, yüzme dahi bilse çıkmadan boğulma tehlikesi ile karşılaşabileceğinden bahsetti. Olumsuz vakada kimsenin sorumluluktan kaçma gibi bir lüksünün olamayacağını belirtti.

Işık diğer sorusunda ise İstanbul Boğazı’nın en geniş sahillerine sahip olan Beykoz’un plaj sorununa dikkat çekerek; “Beykozlu Boğazda Yüzer!” kültür ve geleneğinin yaşatılması adına, Kıtalararası Yüzme Yarışması yapılmasına rağmen sahilinde vatandaşların denize girebileceği herhangi bir plaj vb. tesis bulunmamakta olup bununla ilgili herhangi bir çalışma yapılıp yapılmadığı hakkında” soru sorarak yazılı olarak cevap verilmesini talep etti.

Yılmaz Işık Beykoz sorunlarını İBB gündemine taşıdı
Bizi Takip Edin