Yılmaz: Kendi hainlerimiz ile mücadele ediyoruz!

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, CHP pankartlarını keserken yakalanan Nagihan Akan için “Kendi içimizdeki hainler ile mücadele ediyoruz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin,…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, CHP pankartlarını keserken yakalanan Nagihan Akan için “Kendi içimizdeki hainler ile mücadele ediyoruz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, seçim çalışmaları kapsamında Beykoz’a geldi. Gürsel Tekin’e; Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, İlçe Başkanı Musa Aksu ve CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey eşlik etti.

Gürsel Tekin, yapmış olduğu konuşmada 30 Mart seçimlerinin Türkiye için önemli olduğunun altını çizdi. İktidarın, koltuğu bırakmamak için elinden ne geliyorsa yapacağına dikkat çeken Tekin, 30 Mart seçimlerinde görevli olacak kişileri de uyararak sandığa sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Yılmaz: CHP Beykoz‘da zafere ulaşacaktır!

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, bu seçimlerde CHP’nin iyi bir noktada olduğunu ifade etti. AK Parti’nin tutuştuğunu ve şu anda her şeyi denediğini söyleyen Yılmaz, Alaattin Köseler’i AK Parti’nin işbirlikçisi olduğunu iddia etti. Yılmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Atölyeyi gezmek istedik fakat izin istememize rağmen içeriye giremedik. Bizde işçilerle dışarıda ayaküstü sohbet etmek zorunda kaldık. Tam biz ayrıldık, sonradan öğrendik ki MHP’nin adayı Alaattin Köseler içeri alınmış. İşçilerle beraber olması sağlanmış. Bu da demek oluyor ki, Köseler AK Parti’nin iş birlikçisidir. Televizyonda ben ona gereken cevabı vereceğim. Kimle beraber olursa olsun, CHP Beykoz‘da zafere ulaşacaktır. Nagihan Akan, şuan görevde olan bir meclis üyesi ile birlikte Dedeoğlu’ndaki pankartlarımızı yırtarken yakalandı. Bu parti, kendi içindeki hainleri ile mücadele eder, AK Parti’yle de mücadele eder. Korkunun ecele faydası yok. Sosyal demokrasinin bayrağını 30 Mart’ta belediyeye dikeceğiz”.

Tekin: Biz çeteleşmiş bir iktidarı bertaraf edeceğiz!

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ilk kez Türkiye’nin kritik bir seçim dönemine girdiğini belirtti. Tekin, iktidarın kirli bir iktidar olduğunu seçimi almak içinse her türlü kirli oyunlar çevireceğini söyledi. Tekin: “Bizim sorunumuz ne Alaattin ne Mehmet, bizim sorunumuz Türkiye meselesidir. Özellikle Beykoz Örgütünü uyarmak istiyorum. İstanbul’un 6 ya da 7 tane belediyesini alırken sıkıntılar yaşanabilir. Her türlü provokasyona açık bir ortamdayız. Eski genel başkanımız Deniz Baykal’la ilgili Başbakanın alçakça davranışı kamuoyuyla paylaşıldı. Kısacası, biz burada bir belediye başkanı kazanmayacağız. Aynı zamanda biz çeteleşmiş bir iktidarı bertaraf edeceğiz. Türkiye’nin belli noktalarında her an her türlü çatışma, provokasyon seçimin yapılmaması için her türlü rezaleti yapabilecek durumdalar” dedi.

Tekin, “Pazar günü sandık başlarında, okul bahçelerinde sizlerin tahrik olmanız için çok çeşitli provakasyonlarla karşı karşıya kalabiliriz” diyerek tüm partilileri hakaret etmemekle uyardı. Aksine, yapacakları en ufak fevri davranışta sandıkların sadece polisin eline geçmesini sağlayacaklarını söyleyen Tekin: “Bu iktidarın kendi devamlılığı için ne gerekiyorsa yapmaya hazır bir iktidardır. Suriye meselesi her an büyüyebilir. Ümraniye meselesi basit bir meselesi değildir. Ümraniye’de 3 saat çatışma oldu. 3 polis yaralandı. Çatışmada olanların daha kimler olduğu belli. Kimine göre El-Kaide, kimine göre başka örgütler. Benzer bu çatışmalar ciddi sıkıntı yaratabilir” şeklinde konuştu.

Herkesin güvencesi CHP olacak!

Türkiye’nin CHP’nin iktidarıyla demokrasiye ulaşabileceğini ifade eden Tekin, bu seçimlerde ya demokrasinin tercih edeceğini ya da esaretin tercih edeceğini vurguladı. Tekin: “Türkiye’nin birçok ilinde iktidarla ilgili büyük bir tepki, kırılma var. Bu kırılmayı sandıkta zafere dönüştürmek istiyorlar. Şuuru kaybetmiş bir başbakan, bu ülkeyi asla yönetemez. Türk halkı bugünden itibaren başbakan ve rehin alınmış kabinesinin istifasını talep ediyor. Bu insanlar göreve imanla geldiler, imarla gidecekler. Halk Tv’de  bugün bir programım var. Orada belgelerle Beykoz dahil olmak üzere bu çetelerin İstanbul’u nasıl soyduğunu anlatacağım. CHP’nin iktidarında kimse tehdit edilmeyecek. Herkesin güvencesi CHP olacak. 30 Mart’ta onlara öyle bir tokat atın ki, nasıl gelmişlerse geri gitsinler” dedi.

Konuşmanın ardından, Tekin ve beraberindekiler Kavacık ve Yeni Mahalle’de esnaf ziyaretinde bulundu.

Yılmaz: Kendi hainlerimiz ile mücadele ediyoruz!
Bizi Takip Edin