Yılmaz Morgül ve İbrahim Konar’dan Beykoz engellilerine destek

Gazeteci İbrahim Konar ve Yılmaz Morgül gibi ünlü isimler Beykoz Engelliler Derneği’ne tekerlekli sandalye bağışladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteci İbrahim Konar ve Yılmaz Morgül gibi ünlü isimler Beykoz Engelliler Derneği’ne tekerlekli sandalye bağışladı.

Bir süredir sosyal medya hesabından çeşitli alanlardaki isimlerle gerçekleştirdiği söyleşilerden elde ettiği gelir ile elli adet tekerlekli sandalye alan Gazeteci İbrahim Konar, Engelsiz Yaşam Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. İbrahim Konar’a ünlü sanatçılar Yılmaz Morgül ile Hilal Özdemir’de destek verdiler.

Engelsiz Yaşam Vakfı ile Kanal D Haber muhabiri İbrahim Konar “Sosyal Sorumluluk” alanında ortak bir çalışmaya imza attılar. Bir süreden beri sosyal medya hesabından “Sosyal Medyadan Sosyal Hayata” adlı söyleşilerini gerçekleştiren İbrahim Konar bu söyleşilerde çeşitli alanlarda çalışan isimlerle ilgi çekici sohbetler gerçekleştiriyordu.

BEYKOZ’DA ENGELLER ORTADAN KALKACAK 

Söyleşilere katılan konukların yanı sıra söyleşileri sosyal medyadan takip eden takipçilerinin bağışlarıyla elde edilen gelir ise engelliler için engellerin ortadan kalkmasına vesile oldu. Elli adet tekerlekli sandalye satın alan İbrahim Konar, Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kaplakarslan ile işbirliği yaparak ihtiyaç sahiplerini belirlediler ve elli tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Engelsiz Yaşam Vakfı’nın Akatlar’da bulunan merkezinde bir tören basın toplantısı ile tekerlekli sandalyelerden bir bölümü Beykoz Engelliler Derneği başkanı Hasan Polat’a teslim edildi.

Basın toplantısına ünlü sanatçı Yılmaz Morgül ile aynı zamanda Engelsiz Yaşam Vakfı İstanbul Anadolu Yakası Temsilcisi olan Hilal Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri de katıldılar. Yılmaz Morgül ve Hilal Özdemir yaptıkları konuşmalarda “Haberci İbrahim Konar örnek bir davranış gösterdi ve mesleğine yakışanı yaptı” dediler.

“AİLEMDE ENGELLİ BİREYLER VAR”

Gazeteci İbrahim Konar kendisine destek veren Engelsiz Yaşam Vakfı’na teşekkür ederek “Benim de ailemde engelli olan bireyler var. Engellilerin içinde bulundukları zor şartları gayet iyi biliyorum. Sosyal medya hesabımdan yaptığım söyleşilerde rozet satın alarak katkı yapan katılımcılar ve söyleşi yaptığımız isimlerin bağışları ile bunu gerçekleştirdik. Bir gazeteci olarak engelli bireylere bir nebze de olsa faydalı olduğum için mutluyum” dedi.

 

Yılmaz Morgül ve İbrahim Konar’dan Beykoz engellilerine destek
Bizi Takip Edin