YÖK Başkanı Beykoz öğrencileriyle buluştu

Beykoz’da devlet üniversitesi olarak faaliyet gösteren Türk-Alman Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve rektörleri ağırladı.

YÖK Başkanı Beykoz öğrencileriyle buluştu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Beykoz’da ayrıcalıklı bir devlet üniversitesi olarak faaliyet gösteren Türk-Alman Üniversitesi ziyaret etti.

Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Yıldız, Genel Koordinatör Prof. Dr. Ferit Küçükay, Rektör Yardımcı Prof. Dr. Aysel Uzuntaş, Prof. Dr. Ali Gökhan Yavuz ve Prof. Dr. Hamide Özden Özkaya-Ferendeci’nin katılımıyla gerçekleştirilen Senato Toplantısı’nda konuşan YÖK Başkanı Özvar, “Fırsat buldukça Türkiye’nin her yerindeki üniversiteleri ziyaret ediyorum. Eğitim öğretim ile ilgili sorunlar varsa bunları yüz yüze görüşerek tespit ediyoruz. Türk-Alman Üniversitesinin bilime yaptığı katkı ve yetiştirdiği üretken, güçlü mezunlar repütasyona sağladığı en önemli iki destek olarak ön plana çıkıyor. Bu bağlamda bizlerden isteyebileceğiniz her şeye hazırız.” dedi. 

Senato Toplantısı sonrasında YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştiren Özvar, “Üniversitenizin size sağladığı fırsatlardan istifade etmelisiniz. Bizim sahici dostluklara ihtiyacımız var. İşte bu dostluklar birlikte büyümenize yol açar. Erdem, fazilet, cesaret, fedakarlık ve cömertlik birlikte bunları yaşayarak ve paylaşarak olabilir. Üniversite ortamı öğrencilerimizin bu vasıflarla donanabileceği bir yer olmalıdır. Ülkemiz sizlerle beraber kalkınıp büyüyecek. Bu vesileyle her birinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi. 

Program soru-cevap bölümüyle devam etti. 

YÖK BAŞKANI VE REKTÖRLER BİR ARAYA GELDİ

Öğrencilerle buluşmasının ardından YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, üniversite rektörleriyle bir araya geldi.

Rektör Prof. Dr. Cemal Yıldız ve Genel Koordinatör Prof. Dr. Ferit Küçükay’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Muhammed Uludağ, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bekir Sami Yılbaş, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Handan İnci Elçi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemalettin Aydın, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt katılım gösterdi.
 

YÖK Başkanı Beykoz öğrencileriyle buluştu
Bizi Takip Edin