'Yoksullara nasıl sahip çıkılırmış, herkes görecek'

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, örgüt üyeleri eşliğinde aile ziyaretlerinde bulundu.

CHP Çubuklu Mahalle temsilciliği, Hızır Yılmaz eşliğinde aile ziyaretlerinde bulundu. Bir aileyle birlikte iftar yapan CHP’liler, aynı akşam…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, örgüt üyeleri eşliğinde aile ziyaretlerinde bulundu.

CHP Çubuklu Mahalle temsilciliği, Hızır Yılmaz eşliğinde aile ziyaretlerinde bulundu. Bir aileyle birlikte iftar yapan CHP’liler, aynı akşam maddi durumu iyi olmayan üç evi daha gezerek, notlar aldılar.

Birinci ev: Eşinden emeklisi olmayan, üç çocuklu cefakâr bir anne

CHP Çubuklu mahalle sorumlusu Ayşe Yeşilbaş Karadeniz’in yönetiminde Metin Asar, Erdoğan Karadeniz, Mesut Aydemir ve Sinem Eray’dan oluşan mahalle temsilcileri, İlçe yönetiminden Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz, Gençlik Kollarından sorumlu Başkan Yardımcısı Yasemin Özdemir ve Bilişim teknolojilerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Cansu Kabaoğlu eşliğinde Kartal ailesinin evine iftar misafiri oldular. Hızır Yılmaz ise katıldığı bir davet nedeniyle, CHP heyetine iftarın ardından, çay sohbeti sırasında eşlik etti.

Eşi yedi sene önce vefat etmiş olan üç çocuk annesi Tukez Kartal, lise öğrencisi iki kızı ve 12 yaşındaki oğlu ile birlikte, eşinin ailesinden kalma evinde yaşıyor ve herhangi bir sosyal güvencesi de bulunmuyor. Evinde çocuk bakmak suretiyle geçimini sağlayan anne Tukez, çağrıldığı takdirde ara sıra da temizliğe gidiyor.

Hızır Yılmaz: Yoksullara nasıl sahip çıkılırmış, herkes görecek

Kayınpederinden kalma ve zemini su alan, çatısı akan evinin bahçesinde CHP’li misafirlerini ağırlayan anne Tukez Kartal,  gerçekleşen sohbet sırasında yaşadığı zorlukları anlattı.

Hızır Yılmaz, anneye çatılarının tamir sözünü verdi. Yılmaz,  aileye destek olmak konusunda elinden geleni yapacaklarını ifade ederek, çocuklara her ay burs vereceğini de söyledi. Yılmaz, sohbet sırasında, “ biz iktidar sahibi değiliz. CHP iktidara geldiğinde ihtiyaç sahiplerine daha çok sahip çıkacak. O zaman herkes yoksullara nasıl sahip çıkılırmış görecek” dedi.

CHP’nin projeleri var

Hızır Yılmaz, CHP’nin gelecek yerel seçimlerde Beykoz Belediyesi’ni kazandığı takdirde, özellikle kadınlara yönelik projelerinin hazır olduğunu ifade ederek, “sürekli yardım yaparak olmaz. Kadınlarımız kendi emekleri ile üretim yapabilirler. Çalışmak isteyen kadınlarımızın evlerinde üretecekleri ürünlerin alıcısı biz olacağız. İnşallah o gün gelecek”  açıklamasını yaptı.

Ben de yoksulluk çekerek büyüdüm

Kendisinin de yoksulluk yaşadığını, yoksulluk çekerek büyüdüğünü ifade eden Yılmaz, “ yoksulluğu çok iyi bilirim. Herkese yetişmek çok zor. İnşallah CHP olarak bu kaderi değiştireceğiz. Emek nasıl ortak ise, ekmek de ortak olacak” dedi.

İkinci Ev: Çubuklu’nun eğimli yamaçlarında Kadriye Doğan’ın evi

CHP heyetinin ikinci durağı ise Beykoz kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim olan Kadriye Doğan’ın evi oldu.

Hastane hastane dolaştıktan sonra, Beykoz Çubuklu Derneği’nin desteği ile vücudundaki bası yaraları ameliyat ettirilen Kadriye Doğan, misafirlerini huzurlu bir yüz ile karşıladı.

Özellikle karşısında kadınları görmekten mutluluk ve gurur duyduğunu ifade eden Doğan, CHP’li kadınlara hitaben, “ işte, kadınlarımızın böyle olmalarını istiyorum!” dedi.

Hızır Yılmaz ve ekibi ile sohbet eden Doğan, konuşmasında “ bir senelik ömrünün kalmış olduğunu” ancak kendisine destek olan insanlar sayesinde ameliyat olması neticesinde yaşama döndüğünü ifade ederek, herkese teşekkür etti.

İzmir’de yaşanan vahim olay

Doğan’ın evinde gerçekleşen sohbet sırasında, 9 Ağustos tarihinde İzmir Foça’da terör örgütü PKK’nın askeri servis aracına gerçekleştirdiği saldırı neticesinde bir askerin şehit olmasına sebep olan bombalı saldırı da gündeme geldi. CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “ortada Kürtçülük adına bir çıkar kavgası var. Zaman zaman devletin bazı organları da rant amacı ile kardeşi kardeşe kırdırtmış” dedi ve Kürt- Türk ayırımını doğru bulmadığını belirterek, şunları söyledi: “ Kurtuluş Savaşı’nı hep beraber yaptık, gerekirse yine beraber yapacağız.”

Üçüncü ev: Mucizevî bir yaşama dönüş hikâyesi

CHP İlçe örgütünün üçüncü ziyaret noktası, Kadriye Doğan’ın kapı komşusu olan 65 yaşındaki Mustafa Torun’un evi oldu.

Mustafa Torun, 2010 yılının Haziran ayında Ordu’da inşaat kalfası olarak çalıştığı sırada demir bağlarken, yüksek gerilime çarpılarak, 13 metrelik bir yükseklikten düşmüş ve burada ilk yardım aldıktan sonra, tedavisine İstanbul’da devam edilmişti.

Herhangi bir emekliliği ve geliri olmayan Mustafa Torun’un malûlen emekliliği de bulunmuyor. Oğlunun desteği ile dışarıdan BAĞKUR borcunu ödemekte olan Torun, çalışmakta olan diğer bir çocuğunun 600 TL’lik aylık geliri ile de iaşesini sağlıyor. Bu gelirin 400 TL’sini de kira olarak ödeyen Torun ailesinin aslında 3 aylık kira borcu da birikmiş durumda.

Kaza sonrası ellerini rahat kullanamayan Mustafa Torun’un gömleğini dahi eşi ilikliyor. Saniye Hanım, eşine her konuda yardımcı oluyor.

Sohbetimize eşlik eden Saniye Torun, “buna da şükür! Yüksek gerilime kapılan eşim yere düşünce boyun ve bacağı da kırılmıştı. Yaşayacağına dair hiç ümidimiz yoktu. Demek ki, dünyada daha yiyecek içecek kısmeti varmış” dedi.

Torun ailesinin sorunlarını dinleyen ve evin babaannesi ile hatıra fotoğrafı çektiren CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, kendilerine ellerinden gelen yardımı yapacağını belirtti.

4. ev: Bu evde 8 çocuktan 7’si sakat

CHP İlçe örgütünün, Çubuklu Mahalle sorumlusu Ayşe Yeşilbaş Karadeniz ve mahalle temsilcileri eşliğinde gerçekleştirdiği son ziyaret noktası ise sekiz çocuğundan yedisinde göz ve kulak sakatlıkları bulunan Ustabaşı ailesi oldu.

Ustabaşı ailesinin bahçe kapıları önünde oturarak, kendileriyle sohbet eden CHP heyeti, ailenin durumu hakkında detaylı bilgiler alarak, bu bilgileri not etti.

Sohbet sırasında evin görme özürlü 25 yaşındaki genç kızının girdiği işyerlerinde sakatlığı dolayısıyla yeterli performansı sergileyemediğini öğrenen CHP’liler, genç kızın internet bağlantısı olmadığı için özürlülük devlet memurluğu sınavını da takip edemediğini anlayınca, eve internet bağlayacakları sözünü verdiler.

Genç kızın masrafları ödeyemediği için Açık Öğretim Lisesi’ni terk ettiği bilgisini de alan İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, okulu bitirmesi sözü karşılığında kendisine bu konuda destek olacağını da söyledi.

CHP heyeti, yanlarında getirdikleri kumanya paketlerini Ustabaşı ailesine teslim ettikten sonra kendileri ile vedalaştılar.

Ziyaretler devam edecek

Beykoz Güncel Haber olarak yaptığımız sohbet sırasında CHP İlçe örgütünün bu tür aile ziyaretlerinin devam edeceği bilgisini aldık.

Haber: Arzu Başlantı

'Yoksullara nasıl sahip çıkılırmış, herkes görecek'
Bizi Takip Edin