Yücel Çelikbilek adını Beykoz’da yaşatacağız!

Geçmiş Dönem Belediye Başkanı Merhum Yücel Çelikbilek’in vefatının seneidevriyesinde hem anıldı hem de Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçmiş Dönem Belediye Başkanı merhum Yücel Çelikbilek’in vefatının seneidevriyesinde hem anıldı hem de Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Önceki dönem Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından inşaatına başlatılan Gençlik Merkezi, Çelikbilek’in vefatından sonra Murat Aydın ve ekibi tarafından tamamlandı. Soğuksu Meydanı’ndaki gençlerin, kadınların, çocukların yeni gözde mekânı olan bu merkeze geçtiğimiz yıl vefat eden Çelikbilek’in anısına adının ‘Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’ olma kararı verilmişti.

Merhum Yücel Çelikbilek’in vefatının birinci seneidevriyesinde hizmete sunulan Gençlik Merkezi’nin açılışına; Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İlçe Müftüsü Ali Efe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç ile belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Çelikbilek Ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nin açılışında Ayasofyai Kebir Camii Şerifi-İmamı Bünyamin Topçuoğlu tarafından Kuran-ı Kerim okundu.

MURAT AYDIN: YÜCEL ÇELİKBİLEK’İN ADINI YAŞATACAĞIZ

Bugün rahmetli Yücel Abimizin ahirete intikalinin üzerinden tam bir yıl geçti. İçinde bulunduğumuz merkezin ilk adımlarını, inşaatın ilk kısmını rahmetli Yücel Abi yapmıştı sözleri ile açılış konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Murat Aydın, şöyle devam etti: “Ve bugün rahmetli Yücel Çelikbilek’in adını verdiğimiz merkezde buranın hem açılışını gerçekleştiriyoruz hem de Yücel Abiyi anmış oluyoruz. Beykoz’da yurt ve yuva kurma konusunda, vatandaşların buradan beni ne zaman gönderecekler endişesinin kalkmasını sağlayan kişi rahmetli Yücel Çelikbilektir. Mekânı cennet olsun. Rabbim bizi ahirette onunla buluştursun ve komşu eylesin.”

Başkan Murat Aydın, merhum Yücel Çelikbilek’in başlattığı, tamamlamasının ise kendilerine nasip olduğu gençlik merkezinde Yücel Çelikbilek’in adını yaşatacaklarını söyleyerek, buradaki ilk organizasyonda kendisini yalnız bırakmayan katılımcılara teşekkürlerini iletti.

HANEFİ DİLMAÇ: 33 YIL BİRLİKTE ÇALIŞTIK 

Herkesi sevgi ve saygıyla selamlayan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, “Burada konuşmak benim için çok zor. Yücel başkanımızın bir yol arkadaşı, bir kardeşi olarak kendisine hitap edeceğim. Beykoz halkı Yücel Çelikbilek ile 8 yıl çalıştığımı bilir fakat biz tam 33 yıl birlikte çalıştık. Bana Yücel Çelikbilek'i bir cümle ile anlatın deseler, hayatını insanlığa adamış gerçek bir Müslümandır der ve şahitlik edebilirim. İyi ki kendisi ile birlikte çalışmışım rabbim mekânını cennet eylesin.” dedi.

Ve son olarak ailesine adına konuşan Ahmet Çelikbilek, “Onun bize bırakacağı isimi en güzel şekilde yaşatmaya çalışacağız. Rabbimden babama rahmet diliyorum. Allah cennetinde bizi buluştursun” dedi.

ÇELİKBİLEK’İN ANISINA PİLAV, LOKMA VE AYRAN DAĞITILDI

Soğuksu Merkez Camii’nde merhum Yücel Çelikbilek adına ithaf edilerek Ayasofyai Kebir Camii Şerifi Bünyamin Topçuoğlu ve Büyük Çamlıca Camii İmam Hatibi tarafından Kuran-ı Kerim okundu.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve Cuma namazının ardından merhum Yücel Çelikbilek'in seneidevriyesinde vatandaşlara Pilav, Lokma ve ayran dağıtıldı.

Yücel Çelikbilek adını Beykoz’da yaşatacağız!
Bizi Takip Edin