Yücel Çelikbilek: Bu belediyede gizli kapaklı iş olmaz!

Beykoz Belediye Meclisi, Mayıs ayı ilk oturumunu Yücel Çelikbilek başkanlığında gerçekleştirdi.

Beykoz Belediye Meclisi, Mayıs ayı ilk oturumunu Yücel Çelikbilek başkanlığında gerçekleştirdi. Açılış ve yoklamanın ardından gündem dışı söz almak isteyen

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi, Mayıs ayı ilk oturumunu Yücel Çelikbilek başkanlığında gerçekleştirdi.

Beykoz Belediye Meclisi, Mayıs ayı ilk oturumunu Yücel Çelikbilek başkanlığında gerçekleştirdi. Açılış ve yoklamanın ardından gündem dışı söz almak isteyenlere söz verildi.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın da takip ettiği oturumda ilk olarak Meclis Üyesi Emine Ünlü, 1 Mayıs İşçi Bayramı’na dair söz aldı. AK Parti olarak İşçi Bayramı’nı önemsediklerini kaydeden Ünlü, tarihsel süreci hakkında bilgiler verdi ve İşçi Bayramı’nın ebediyete kadar dayanışma gücü olarak kalacağını söyledi. AK Parti döneminde çalışma hayatına yönelik yapılan düzenlemeler sayesinde 1 Mayıs olarak kalmadığını vurgulayan Ünlü, AK Parti’nin insan merkezli bir parti olduğunu ifade etti.

Ünlü’nün ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel de, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladıklarını ifade ederek; “Ancak sözde değil, eylemde de bir şeyler yapmaktır. Çalışan kadınlarımızın, emekçi kadınlarımızın çocuklarını eğitimde fırsat eşitliğinden, sosyal eğitim gelişimlerinden faydalanması ve onların sokaklarda kalmaması adına Beykoz’da 2-3 mahallede mutlaka ve mutlaka kreşlerin açılması konusunda talebimizi yeniliyoruz. Paşabahçe Spor Kulübü’nün şampiyon olarak bölgesel ligini kutluyoruz. İnşallah belediyemizin spor kulüplerine verdiği maddi desteğin artarak devam etmesini diliyoruz. Diğer konu ise, vatandaşın Görele Mahallesi, Zerzavatçı Mahallesi ve Acarlar Mahallesi’nden Kavacık’a doğru mutlaka oraya toplu ulaşım aracı talebi var. Hayvan barınağında bir taşeron firmanın 38 işçi çalıştırdığı ve bu çalışan elemanların mesleki eğitim alma zorunluluğu kaydıyla maaşlarından kesilmek üzere para ödetildiği tarafımıza bildirildi” dedi.

Bunun üzerine sözü alan Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, şu açıklamaları yaptı: “Gülay Hanım’ın bahsetmiş olduğu mesleki eğitimle ilgili tüm işlerde bir sertifika zorunluluğu var. Bizim yaptığımız işte, ağırlıkla işlerle ilgili bir hastalık yönünden de belli destek alması gerektiği yönünde arkadaşların böyle bir sertifika bedeli olarak alınan bir para var. Bazı işlerde, iş başvurularında işe başlayacak kişilerde istenen belgelerden biridir”.

Başkan Çelikbilek’te Gülay Demirel’in mahallelerde kreş açılması başta olmak üzere ilettiği tüm konularla ilgi gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi.

Yücel Çelikbilek: Bu belediyede gizli kapaklı iş olmaz!

Konuşmaların sonrasında CHP Belediye Meclis Üyesi Aydın Düzgün söz istedi. 2/B parselleri ile ilgili teknik eksilikler nedeniyle bir beklemeden ötürü şikayetlerin geldiğini aktaran Düzgün; “Bu gerçekten teknik eksikliklerden mi yoksa, geçenlerde bahsettiğiniz fiyatlarla ilgili değişiklikten mi kaynaklanıyor? Geçen ay meclisimizden oy çokluğu ile geçen Ali Bahadır’ın Mahmut Şevket Paşa’daki arsaların satışı oldu mu? Olduysa, bununla ilgili satış kararlarının tarafımıza belirtilmesini istiyorum. Diğer bir konuda; 01.01.2014 yılı ve 03.05.2015 tarihi arasında mülkiyeti Beykoz’a ait parsellerden satılan varsa, yine bunlarla ilgili satış kararlarının ve encümen kararlarının tarafımıza verilmesini istiyoruz. Son olarakta Beykoz Belediyesi’ni de, Beykoz halkını da hiçe sayan Medipol’ü imar durumunu, ruhsatını ve harfiyatla ilgili yapılan çalışmaları grup olarak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Düzgün’ün sözleri üzerine Başkan Yücel Çelikbilek, Grup Başkanvekilinin böyle bir şey söylemediğini, Düzgün’ün söylediğini ise, grup olarak değil şahsi olarak kabul edeceğini belirterek; “Grup başkanı değilsiniz, böyle konuşmaya hakkınız yok. Satışların tamamı ihale ile yapılıyor. Hepsini öğrenebilirsiniz. Bu belediyede gizli kapaklı iş olmaz. Encümen kararı ile satışlarımız özellikleri bellidir. 2/B’den biz yüzde 90’a yakın tapuları verdik. Yüzde 90’ını veren belediyenin başka davranma şansı yok…Medipol’ün belediyeden ruhsat aldıkları için harfiyat hakkınıda alıyor. Ama onların şimdi Valilikten bir talepleri var. Gece çalışmayla ilgili çünkü, iş süresi uzun onun kısa sürede bitmesi gerekiyor. Yoksa yıllara yayarak bu işi yapmaya kalkarsanız, çok daha uzun süre Beykoz’un meşgul edilmesi söz konusu. Bizde bir an önce istiyoruz Beykoz rahatlasın” dedi.

Yücel Çelikbilek: Garibanların yanında biz  varız, olmayada devam edeceğiz!

Son olarak CHP Belediye Meclis Üyesi Deniz Yıldız, basında çıkan Başkan Yücel Çelikbilek’in ‘Bu bölgede bize ayak bağı olan, halkın kazanımlarını yok eden CHP’ye Beykoz halkı nasıl oy veriyor?…1995’te CHP bölgenin belli başlı bir çok alanını doğal sit alanına çevirdi’ sözlerine dayanarak; “Evet, doğrudur. 1995’te böyle bir yasa çıkarıldı. Çünkü, o zaman şartlar onu gerektirdi. Yaklaşık 15 yıldır iktidardasınız ve muhalefeti hiçe sayarak istediğiniz yasayı, hükmü geçiriyorsunuz. Doğal sit alanı ile ilgili bu kadar halkı düşünüyorsak, üst mercilere bir dilekçe göndererek, doğal sit alanını çıkarabilirsiniz” dedi ve İzmir Urla’nın da doğal sit alanı olduğunu ama oraya binaların yapıldığını sözlerine ekledi.

Yıldız’ın sözlerine üzerine Başkan Çelikbilek, şu cevabı verdi:  “Siyaset yapıyoruz, siyaset esnasında da bazı şeyleri söylüyoruz. Söylemeyede devam edeceğim. Ben yine aynı şeyi söylüyorum, bu ülkenin emekçileri, garibanları CHP’ye nasıl oy veriyor şaşıyorum. Sözüm aynen geçerlidir. Eğer siz oy üstünlüğü olarak mahallelerinize bakarsanız, hangi kesimden oyları aldığınızı görürsünüz. Aldığınız kesim sizin sermaye kesiminizdir. Garibanlardan almıyorsunuz, garibanlardan biz alıyoruz. Gariban biliyor ki, onun yanında biz varız…Boğaz konusunda biz 5 belediye bununla ilgili çalışmalar yaptık. İnşallah seçimden sonra hallolur diye düşünüyoruz, takipte olacağız”.

Konuşmalar sonrasında gündemde olan  müdürlük tekliflerine geçilen belediye meclisinde kararlar oy birliği ile kabul edildi.

 

Yücel Çelikbilek: Bu belediyede gizli kapaklı iş olmaz!
Bizi Takip Edin