Yücel Çelikbilek: Bütün organlarımı bağışladım!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, organlarını bağışladığını açıkladı. Başkan Çelikbilek ve Kaymakam Ergün ile bu konuda kısa bir özel röportaj yaptık!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykozlu gönüllü hayvanseverler için Belediye tarafından.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, organlarını bağışladığını açıkladı. Başkan Çelikbilek ve Kaymakam Ergün ile bu konuda kısa bir özel röportaj yaptık!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykozlu gönüllü hayvanseverler için Belediye tarafından tertip edilen kahvaltılı toplantıda, organlarını bağışladığı açıklamasında bulundu. Kaymakam Aydın Ergün’ün önerisiyle böylesi anlamlı bir bağışta bulunduğunu kaydeden Belediye Başkanı, “muhabbet, insanın yaşama sebebidir” dedi.

Çelikbilek, organ bağışını özendirmek için “kart” örneği verdi

Salonda bulunan hayvanseverler içinde organ bağışında bulunanların kimler olduğunu soran Çelikbilek, organ bağışının önemine dikkat çekmek üzere, bağışta bulunan kişilere verilmekte olan özel “organ bağışçısı” kartından bahsederek, şunları söyledi: “ İnsan cebinde bazen bir kart taşır. Kaymakamımız bizi zorladı organ bağışına! Bize, ‘sen zaten bu kadar yıl yaşamışsın, bundan sonra yaşan ne olur, yaşamasan ne olur!’ dedi. Olabilir ya, düştük bir yerde, cebinizi açtılar; içinden bir şey çıktı: ‘ Sağlığında organlarını bağışlama cesaretini, yürekliliğini veya sempatisini veyahut da hoşgörüsünü paylaşan insan’ diye bizi anacaklar. O kart çıktığı anda sizin o kişi hakkındaki kanaatiniz ne olacaktır? ‘Allah razı olsu, kimisi vücuduna dokundurmak istemez ama bu adam vücudundaki bütün organlarını, hiçbir şartsız, bir başkasına faydası olsun diye öldükten sonra, başkasına bir yaşam olsun diye düşünmüş!’ Bu, bir onur sebebidir.”

Kısa bir özel röportaj yaptık!

Beykoz Güncel Haber olarak, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Kaymakam Aydın Ergün ile gönüllü hayvan dostları için verilen kahvaltılı toplantısının ardından yürüyerek Belediye binasına geçişlerinde kısaca sohbet ettik ve kendilerinden gerçekleştirdikleri organ bağışı konusunda detaylı bilgi ricasında bulunduk.

Bütün organlarımı bağışladım!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sorumuz üzerine “tüm organlarını bağışladığını” ifade etti.

2011 yılında, “Organ Bağışı Etkinlikleri Haftası” kapsamında, Beykoz Devlet Hastanesi’nde düzenlenen bir etkinlikte organlarını gönüllü olarak bağışladığını ifade eden Belediye Başkanı, “ Allah hayırlısını nasip etsin; bir şey olduğu takdirde ailelerimize de vasiyet etmiş durumdayız. Onlar da biliyorlar; öyle bir şey olur ise, başımıza bir şey gelir ise, uygun görülen bütün organlarımız bağışlanacaktır” dedi.

Kaymakam Aydın Ergün de organ bağışçısı!

Sohbetimiz sırasında Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün de organlarını bağışladığını öğrendik. Kaymakam Ergün, 2000 yılında, Çivril’de görev yaptığı sırada düzenlenen bir organ bağışı etkinliğinde bu bağışta bulunduğunu belirtti.

Sohbetimiz sırasında, Belediye Başkanı Çelikbilek’e gerçekleştirmiş olduğu bağış dolayısıyla teşekkür eden Kaymakam Ergün, şunları söyledi:

“Sayın Başkan sağ olsun! Belediye başkanları halkın seçtiği insanlar olarak rol model durumunda. Yücel Bey’in bu şekilde hem bu konuyu gündeme getirmesi, hem de bağışlamış olması önemli. Üstelik Sayın Başkanımızın kalabalık bir ailesi var; dokuz çocuk babası! Onlara da örnek olduğu zaman organ bağışçısı sayısı da zaten 1’den 9a çıkıyor! O yüzden bu bağışı çok önemli; ben kendisine teşekkür ediyorum!”

Haber: Arzu Başlantı

Yücel Çelikbilek: Bütün organlarımı bağışladım!
Bizi Takip Edin