1 Milyar 250 milyon TL Beykozlunun cebinde kaldı!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek “2B satışlarında 1 Milyar 250 milyon TL Beykozlunun cebinde kaldı..”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ekibiyle birlikte, Harmantepe'de bir kahvehaneyi ziyaret etti. Kahvehanede bulunanlarla çay içip…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek “2B satışlarında 1 Milyar 250 milyon TL Beykozlunun cebinde kaldı..”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ekibiyle birlikte, Harmantepe’de bir kahvehaneyi ziyaret etti. Kahvehanede bulunanlarla çay içip sohbet eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi; yapılması gerekenler konusunda yardımcılarına talimat verdi.

Kahvehane sohbetinde vatandaşlar 2B yasası konusunda yürütülen çalışmalarla ilgili bilgilendirildi. Mevcut 2B Yasası’nın Türkiye’deki tüm il ve ilçelerden farklı olarak Beykoz’da ayrıcalıklı bir şekilde yürürlüğe konduğunu hatırlatan Başkan Yücel Çelikbilek; 2B arazilerinin tümünün tapularını belediye olarak sahiplendiklerini, mevcut tapuların rayiç bedelleriyle değil; %50 indirimle halka satılacağını duyurdu.

Başkan Çelikbilek “Eğer siz tapularınızı Milli Emlak’tan alacak olsaydınız iki katı fiyat ödemek zorundaydınız. Bunun sizin için büyük külfet olacağını bildiğimizden, belediye olarak tüm tapuları üzerimize aldık ve halkımıza yani sizlere bu tapuları %50 indirimle, üstelik uygun ödeme seçenekleriyle dağıtmaya başladık. Göreve geldiğimiz gün ‘Beykozlu Beykoz’da Kalacak’ dedik ve şimdi görüyorsunuz; verdiğimiz bu sözü tutuyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Çelikbilek konuşmasının sonunda 2B satışlarında Beykoz Belediyesi’nin gayretleriyle Beykozlunun fazla para ödemekten kurtulduğunu; bunun da rakamsal değerinin toplamda 1 Miyar 250 Milyon TL olduğunu ifade etti.

1 Milyar 250 milyon TL Beykozlunun cebinde kaldı!
Bizi Takip Edin