148 yıllık gelenek Beykoz'da da devam etti

Vatan, bayrak, demokrasi ve millet iradesi için 148 yıldır milletin yanında olan Kızılay, demokrasi nöbeti tutan Beykoz halkını yalnız bırakmadı.

Türk Kızılayı Beykoz Şubesi, 15 Temmuz darbe kalkışmasını engellemek için meydanlara…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vatan, bayrak, demokrasi ve millet iradesi için 148 yıldır milletin yanında olan Kızılay, demokrasi nöbeti tutan Beykoz halkını yalnız bırakmadı.

Türk Kızılayı Beykoz Şubesi, 15 Temmuz darbe kalkışmasını engellemek için meydanlara inen ve o tarihten bu yana demokrasi nöbeti tutan  Beykoz halkına su, maden suyu ve çeşitli yiyecek malzemeleri dağıtarak destek oldu.

Kızılay 148 yıldır milletin yanında

15 Temmuz günü FETÖ terör örgütü tarafından organize edilen darbe girişiminin halk ve emniyet güçleri tarafından bastırılmasından sonra Beykoz başta olmak üzere ülke genelinde demokrasi nöbetleri tutulmaya başlandı. Vatan, bayrak, demokrasi ve millet iradesi için 148 yıldır milletin yanında olan Kızılay, Türkiye’nin dört bir tarafındaki meydanlarda toplanan vatandaşlara ikramda bulundu.

Türk Kızılayı Beykoz Şubesi de sabahın ilk ışıklarına kadar meydanlarda nöbet tutan, milli iradeye sahip çıkan, darbeye hayır diyen vatandaşları yalnız bırakmadı. Demokrasi nöbetleri süresince Belediye Meydanı’nda stant açan Kızılay Beykoz Şubesi, demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara su, maden suyu, kek, lokma ve çeşitli yiyecek malzemeleri dağıttı.,

Kızılay Beykoz halkının her zaman yanında

Türk Kızılayı Beykoz Şubesi Başkanı Çiğdem Özkan yaptığı açıklamada darbe girişimine karşı meydanları doldurarak demokrasiye sahip çıkan Beykoz halkının her zaman yanlarında olduklarını söyledi.  Özkan ayrıca “Darbeye karşı mücadelede şehit olan asker, polis ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kan bağışı arttı

Demokrasi nöbetlerine yoğun ilgi gösteren Beykoz halkı, Kızılay Beykoz Şubesi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyalarına da gerekli desteği verdi.  Demokrasi nöbeti başladığından beri kan bağışında ciddi oranda artış olduğunu söyleyen Türk Kızılayı Beykoz Şubesi Başkanı Çiğdem Özkan “Halkımız zaten Kızılay dostu. Kan bağışına son dönemlerde yoğun ilgi gösteriyorlardı. Darbe girişimi sonrası ilgi çok çok arttı.‘ dedi.

148 yıllık gelenek Beykoz'da da devam etti
Bizi Takip Edin