15 bin Beykozlu Çanakkale'deydi

7'den 70'e 15 bini aşkın Beykozlu şehitler diyarında Çanakkale ruhunu yaşadı.

Beykoz Belediyesi tarafından her sene düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Çanakkale Vefa Gezileri”ne bu yıl ilgi yine yoğun oldu. 7'den…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

7’den 70’e 15 bini aşkın Beykozlu şehitler diyarında Çanakkale ruhunu yaşadı.

Beykoz Belediyesi tarafından her sene düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Çanakkale Vefa Gezileri”ne bu yıl ilgi yine yoğun oldu. 7’den 70’e 15 bini aşkın ilçe sakini şehitler diyarında Çanakkale ruhunu yaşadı.

En şanlı kahramanlık destanlarının yazıldığı Çanakkale Zaferleri’nin önemini hatırlamak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla düzenlenen gezilere katılan ilçe sakinleri tarihin seyrini değiştiren fedakarlıklara yerinde tanıklık etti.

5 yıldır düzenlenen ve bu sene 23 Mayıs-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Çanakkale gezilerine bu sene 15 bini aşkın Beykozlu katıldı.

Tarihe vefa ve kültür gezileriyle tarihimizin daha iyi anlaşılmasını amaçladıklarını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçe sakinleri arasında tarih bilinci oluşturmayı amaçladıklarını ifade etti. Başkan Çelikbilek, gelecek yıllarda da bu organizasyonlara devam etmek istediklerini söyledi. 

Çanakkale gezilerinin tamamlanmasının ardından, Ramazan Ayı boyunca Edirne gezileri düzenlenecek.

15 bin Beykozlu Çanakkale'deydi
Bizi Takip Edin