Kiraz Festivali'nde dostluk ve kardeşlik konuştu!

Polonezköy Kültürünü Yaşatma Derneği ve Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen ‘22. Polonezköy Kiraz Festivali' yine renkli görüntülere sahne oldu.

Polonezköy Kültürünü Yaşatma Derneği ve Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen ‘22. Polonezköy Kiraz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polonezköy Kültürünü Yaşatma Derneği ve Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen ‘22. Polonezköy Kiraz Festivali’ yine renkli görüntülere sahne oldu.

Polonezköy Kültürünü Yaşatma Derneği ve Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen ‘22. Polonezköy Kiraz Festivali’ yine renkli görüntülere sahne oldu. Polonezköy Kiraz Festivali, Polonezköy Meryem Ana Kilisesi bahçesinde gerçekleşti. Etkinliğe; Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Emniyet Müdürü Temel Açmalı, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, muhtarlar, dernek başkanları ve ilçe halkı katıldı.

Polonya ve Beykoz halk danslarının birlikte sergilendiği gece de; dostluk ve kardeşlik kol kolaydı. Türkiye ile Polonya dostluğunun kaynaşmasını sağlayan festivalde, konuklarla kilolarca kiraz dağıtıldı.

Polonya’dan gelen folklor ekiplerinin gösterileri ve Beykozlu Doğu Karadenizliler halk oyunları gösterisi ile renklenen geceye, Eda-Metin Özülkü konserinde festivalin unutulmayacak karelerinden biri oldu.

Polonya’dan gelen “Lasowiacy Grubu” geleneksel giysileri ve renkli halk dansları gösterileri ile izleyicileri adeta büyülediler.

Gecede konuklara etli pilav ve ayran ikram edilirken etkinlik geç saatlere kadar sürdü.

Kiraz Festivali'nde dostluk ve kardeşlik konuştu!
Bizi Takip Edin