15 Yıllık Tarihi Hata

Ülkemizin üzerinde dolaşan kara bulutlar yüzünden vermiş olduğumuz kısa bir aranın ardından hepinize tekrardan merhabalar. 

Fetö adlı terör örgütünün sebep olduğu olaylar yüzünden milletçe zor ve sıkıntılı günler geçirmekteyiz!

Öncelikle bu olayla

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizin üzerinde dolaşan kara bulutlar yüzünden vermiş olduğumuz kısa bir aranın ardından hepinize tekrardan merhabalar. 

Fetö adlı terör örgütünün sebep olduğu olaylar yüzünden milletçe zor ve sıkıntılı günler geçirmekteyiz!

Öncelikle bu olaylar sırasında hayatını kaybeden aziz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı ve gazilerimize ise acil şifalar diliyorum.

15 Temmuz gecesinden bu yana süregelen olaylara baktığımızda sorulması gereken ilk soru ‘Bu duruma nasıl gelindi ve nasıl oldu da bu olaylarla ilgili gerekli istihbarat alınmadı?

Yoksa esmi geçildi, sorusudur bence! 

Yaklaşık 15 yıldır iktidar olan bir siyasi partiden söz ediyoruz! Söz konusu terör örgütü liderinin, bugüne kadar birçok siyasi partiyle temasa geçmiş olsa da, iktidar partisiyle ‘kol kola yürüdüğünü de ne yazık ki hep birlikte gördük ve bu siyasi partinin 15 yıllık zaman diliminde yaklaşık 13 veya 14 yıl boyunca beslediğini de gördük.

AKP’nin 15 yıllık iktidarı sırasında, sözde cemaat olan bu oluşumun hemen her kesimindeki üyelerine makam, mevki ve itibar sağladığı Kısaca ‘yollarını açtığı‘ gerçeğini de gördük! 

Belki bu günleri ve bu vahim olayları göremediler veya bu denli tahmin etmediler, ama yine de bir iktidar için tarihi bir hataydı! Millet olma şuuruyla, halkımız bu tarihi hatayı bertaraf etmişse de; artık bugün suçluların cezasını çekme vakti gelmiştir.

Bugün yapılması gereken siyasi ya da dini görüşü bakılmaksızın en alt kademeden en üst kademeye kadar, bu terör örgütüyle en ufak bir bağlantısı olan herkesin tespit edilmesi ve cezalarının verilmesidir. Buna parsel parsel satılan ve hibe edilen kupon arsalar da dahil olmalıdır.

Bugün artık kendi halkına silah doğrultan ya da doğrultulması Emre’den tek bir kişiyi bile herhangi bir makamda görmeye millet olarak tahammülümüz yoktur! 

Boş olan kadrolar binlerle ifade ediliyor olabilir ama o boş kalan kadro ve mevkilerin getirilebilecek milyonlarca vatansever yurttaşımız bulunmaktadır. Bunlara A veya B partisi üyesi olarak bakılmamalıdır. Bu süreç devam etmekte suçlular bir bir tespit edilmekte, bekliyoruz! Bekleyip göreceğiz hep birlikte samimi davranmalarını.

Ama bu sırada da bir endişemizi daha  dinlendiriyoruz. Henüz hiç dokunulmamış olan Yüksek Seçim Kurulu’na gerçekten bu örgütün üyelerinden hiç sızan olmamışmıydı? Bunca karabulutun altında hala daha bir takım hesapların dönmüyor olmasını umuyoruz!

Adaletin kimseyi kayırmadan hakkıyla tecelli etmesini sağlayacak bir hukuk düzeninin gelmesini hasret ve özlemle bekliyoruz..!

15 Yıllık Tarihi Hata
Bizi Takip Edin