23 Nisan çocukları Beykoz sokaklarını şenlendirdi!

23 Nisan için yurtdışından gelen öğrenciler, yerel kıyafetleri ile Beykoz sokaklarını şenlendirdi!

Beykoz Belediyesi tarafından 23 Nisan programı etkinlikleri çerçevesinde yurtdışından gelen öğrenci grubunun yerel kıyafetleri eşliğinde Belediye Meydan

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Nisan için yurtdışından gelen öğrenciler, yerel kıyafetleri ile Beykoz sokaklarını şenlendirdi!

Beykoz Belediyesi tarafından 23 Nisan programı etkinlikleri çerçevesinde yurtdışından gelen öğrenci grubunun yerel kıyafetleri eşliğinde Belediye Meydanı’ndan, Beykoz Meydanı’na kortej yürüyüş yapıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından 23 Nisan programı etkinlikleri çerçevesinde yurtdışından gelen öğrenci grubunun yerel kıyafetleri eşliğinde Belediye Meydanı’ndan, Beykoz Meydanı’na kortej yürüyüş yapıldı. Türkiye Beykoz Belediye Halk Dansları Topluluğunun yanı sıra Makedonya, Bosna Hersek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen öğrenci grupları önce Belediye Meydan’ında daha sonra da yürüyüş gerçekleştirdikleri Beykoz Meydan’ında yerel kıyafetleri ve halk oyunlarıyla görenleri büyüledi. Müzik ve öğretmenleri eşliğinde yürüyüş yapan öğrenci grupları, herkesin ilgi ve merak dolu bakışları altında Beykoz sokaklarını şenlendirdi.

Etkinlik, Beykoz Meydan’ında öğrenci gruplarının halk oyunlarını sergilemesinin ardından Belediye Meydanı’na tekrar yapılan yürüyüş ile son buldu.

Başkan Çelikbilek Kardeş Şehirlerin Temsilcilerini Ağırladı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kardeş şehirlerinden 23 Nisan kutlamaları için gelen çocukları ve temsilcileri makamında ağırladı.

Beykoz Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Bosna Hersek’in Srebrenitsa, Makedonya’nın Üsküp ve KKTC’nin İskele şehirlerinden gelen misafirler, Beykoz’da olmaktan duydukları mutluluğu Başkan Çelikbilek’e iletme imkanı buldular.

Beykoz’da her zaman kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini belirten temsilciler, düzenlenen organizasyondan duydukları memnuniyeti belirterek daha sık bir araya gelme arzusunda olduklarını ilettiler.

Temsilcilerden sonra söz alan Başkan Yücel Çelikbilek “Sizleri ağırlamaktan, aramızda görmekten ötürü çok mutluyuz onur duyuyoruz. Bütün arzumuz kardeş şehirlerimizin barış içinde, huzur içinde olmalarıdır. Bizler o oralarda kendi evimizdeki gibi rahatız. Sizleri ayrı bir gözle bakıyoruz. Bir aile gibi, bir kardeş gibi görüyoruz. Bunları bilmenizi istiyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Konuşmaların ardından hatıra fotoğrafları çekildi ve karşılıklı hediyeler verildi. Başkan Yücel Çelikbilek, tüm grup temsilcilerine Çeşm-i Bülbül hediye etti.

23 Nisan çocukları Beykoz sokaklarını şenlendirdi!
Bizi Takip Edin