23 Nisan heyeti Beykoz protokolünü ziyaret etti

5. Uluslararası Çocuk Festivaline katılmak için Kosova, Macaristan, Polonya ve KKTC’den gelen öğrenciler Beykoz protokolünü ziyaret etti.

5. Uluslararası Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi Çocuk Festivaline katılmak için Kosova, Macarista

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

5. Uluslararası Çocuk Festivaline katılmak için Kosova, Macaristan, Polonya ve KKTC’den gelen öğrenciler Beykoz protokolünü ziyaret etti.

5. Uluslararası Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi Çocuk Festivaline katılmak için Kosova, Macaristan, Polonya ve KKTC’den  ilçemize gelen resmi delegasyon ve öğrenciler  Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ile Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında  ziyaret etti.

Zakopane Belediye Başkanı Janusz Majcher, Zakopane Belediye Başkan Yardımcısı Mariusz Koperski ile Kosova’nın Prizren, Macaristan’ın  Mohaç, Polonya’nın Zakopane ve  KKTC’nin İskele şehirlerinden öğrencilerin yer aldığı heyetler ilk olarak  Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün tarafından ağırlandı.

Resmi delegasyon ve öğrencileri sıcak bir şekilde karşılayan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, 23 Nisan Festivali’nin Dünya’da kutlanan tek çocuk festivali  olduğuna dikkat çekerek bu festivali Beykoz’da da geleneksel hale getirerek Dünya barışına katkı sunmayı hedeflediklerini söyledi.

Beykoz’da olmaktan duydukları memnuniyeti ifade eden Zakopane Belediye Başkanı Janusz Majcher çocuklara farklı kültür ve coğrafyaları tanınma fırsatı verdikleri için  etkinliğin ev sahibi olan Kaymakam Ergün ve Başkan Çelikbilek’e teşekkürlerini iletti.

Başkan Çelikbilek:“Beykoz’u Kendi Eviniz Gibi Bilin”

Kaymakamlık’taki ziyaretin ardından  festival heyetleri Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti. Misafirlerini “Türkiye’nin en güzel  ilçesine hoş geldiniz” diyerek karşılayan Çelikbilek:  “Beykoz’u kendi eviniz gibi bilin. Bizde sizin şehirlerinizi kendi evimiz gibi biliyoruz. Festivale katılımınızdan dolayı çok mutluyuz. Mohaç ve Zakopane bizim kardeş şehirlerimiz. Bu tür festival ve etkinlikler sayesinde  halklarımız ve geleceğimiz olan çocuklarımız arasında güzel bir yakınlaşma olacağını umuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından karşılıklı olarak ülke kültürlerine ait hediyeler takdim edildi.

Beykoz Kaymakamlığı tarafından ilçedeki ailelerin yanına yerleştirilen misafir öğrenciler ülkemizde bulundukları süre içinde Beykoz’un tarihi meydanlarında geleneksel danslarını sergileyecekler, tarihi ve turistik yerleri ziyaret ederek ilçemizi ve kültürümüzü daha yakından gözlemleyecekler.

Festival Galası 23 Nisan Pazartesi

23 Nisan Pazartesi günü Anadoluhisarı’nda yapılacak stadyum törenine katılacak olan misafir gruplar kutlamaların ardından aynı gün saat 15:00’te R.Şahin Köktür Spor Kompleksi’nde düzenlenecek olan 4. Uluslararası Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi Çocuk Festivali Galası’nda ülkelerine ait dans gösterileri sergileyecek.

Festival Kortej Yürüyüşü:

22 Nisan Pazar, Saat:11:00-13:00, Belediye Önü-Beykoz Meydanı  

Polonya Grubunun Dans Gösterisi:

21 Nisan Cumartesi,  Saat:18:00-19:00, Polonezköy.

Mohaç ve İskele Grubunun Dans Gösterisi:

22 Nisan Pazar, Saat:13:00-14:00, Beykoz Meydanı.

Kosova ve Zakopane Grubunun Dans Gösterisi:

22 Nisan Pazar,15:30-16:30, Kanlıca Meydanı

23 Nisan heyeti Beykoz protokolünü ziyaret etti
Bizi Takip Edin