250 bin nüfuslu Beykoz’da 2 bin 300 sporcu var

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Dayanışma Derneği (BİSK),  spor kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Dayanışma Derneği (BİSK) düzenlediği basın toplantısı ile amatör spor kulüplerinin son dur

250 bin nüfuslu Beykoz'da 2 bin 300 sporcu var
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Dayanışma Derneği (BİSK),  spor kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Dayanışma Derneği (BİSK) düzenlediği basın toplantısı ile amatör spor kulüplerinin son durumu ile ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Beykoz’da 24 amatör kulüpte lisanlı 1950 futbolcumuz var diyen BİSK Başkanı Asım Özdemir diğer branşlarla birlikte bu sayının 2 bin 300’e çıktığını fakat 250 bin kişilik nüfusa göre az olduğunu söyledi.

Beytaş Sahil Restoran’da düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına BİSK Başkanı Asım Özdemir, Çubuklu Spor Kulüp Başkanı Coşkun Tosun, Beykoz 19028 A.Ş Başkanı Zeki Aksu, Paşabahçe Spor Kulüp Başkanı Coşkun Okur ve Gümüşsuyu Spor Kulüp Başkanı Şeref Kurtuluş katıldı.

Amatör Spor Kulüpleri Dayanışma Derneği Başkanı Asım Özdemir tarafından yapılan açıklamalar şöyle;

Beykoz‘da amatör sporun durumu masanın bu tarafından baktığımız zaman iyiye gidiyor. Kulüplerle birebir görüşüldüğünde başta tesis olmak üzere maddi ve manevi sıkıntıları çıkıyor. Bu ihtiyaçlar da faal olan her kulüpte kaçınılmaz. Ama bu sorunlar zamanla yerel ve genel yönetimlerin desteği ile halledebilecek sorunlar.

Belediyeden bir takım beklentilerimiz var

Amatör spor kulüpleri olarak Beykoz Belediyesi’nden bir takım beklentilerimiz var. Kulüplerimize ait tesislerin bakım, onarım ve yenilenmesi talep edeceğiz. Öncelikle Paşabahçe ve Kavacık Spor Kulübü’nün saha zeminin yapılması, Kanlıca sahasınında bir an önce tamamlanmasını bekliyoruz. Beykoz’da amatör liğin oynandığı 4 sahamız var.  Beykoz amatör takımları Paşabahçe, Ortaçesme, Riva ve Çavuşbaşı spor kulüplerinin sahasında maçlarını yapıyor. Belediyemizden diğer bir başka beklentimiz haftasonları deplasmana giden takımların araç sayısını arttırmasını talep ediyoruz. Süper Amatör’de mücadele eden 8 takımımız var. Deplasman maçlarında bu takımlarımız için araç çok önemli.

Beykoz’da 250 bin nüfusa göre sporcu sayısı az

Beykoz da amatör spor deyince ilk akla gelen futbol oluyor. 24 amatör kulüpte 2015 – 2016 sezonunda lisanlı 1950 futbolcumuz var. Beykoz’da 250 bin nüfusa göre bu az bir rakam. Diğer branşlarla birlikte bu sayı 2 bin 300’e çıkıyor. Önümüzdeki süreçte kulüplerimize önemli görevler düşüyor. Hedefimiz çocuklarımızı sporun içine sokarak bu sayıyı arttırmak. Birlikte yapacağız çalışmalarla amatör spora sahip çıkacağız. Olimpiyatları düşünen bir takım ve sporcu olmak zorundayız.

Beykoz’dan 8 takım Süper Amatör Lig’de

Beykoz’da 24 tane futbol branşı ile ilgili kulüp var. Bu sezon 24 takımın 8’i Süper Amatör Lig’de, 5 tanesi 1. Amatör Lig’de, 10 tanesi de 2. Amatör Lig’de mücadele edecektir. Beykoz 1908, Paşabahçe, Çubuklu, Ortaçeşme, Kanlıca, Mesudiye, Soğuksu ve Anadolu Hisarı’nın içinde olduğu Süper Amatör Ligi bu hafta başlıyor.

Akademi Sahası kulüplere açıldı

Marmara Üniversite Spor Akademisi yöneticileri ile yapılan görüşmeler neticesinde Anadolu Hisarı Spor Kulübü başta olmak üzere diğer amatör takımları Akademi Sahası’nda artık idman yapabilecekler.

Beykoz Belediyesi’nden kulüplere 400 bin TL yardım

Beykoz Belediyesi almış olduğu meclis kararı ile 2016- 2017 sezonu için transfer haftası bitmeden kulüplerimize toplamda 400 bin TL yardım yapacak. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in amatör kulüplere yaptığı desteği inkar edemeyiz. Yapılan hizmet ödülsüz ve teşekkürsüz kalmamalıdır.

BİSK Başkanı Asım Özdemir’in açıklamalarının ardından toplantı soru ve cevaplarla sona erdi.

250 bin nüfuslu Beykoz’da 2 bin 300 sporcu var
Bizi Takip Edin