250 kişiye istihdam garantili eğitim

Beykoz Belediyesi ve MEKSA Vakfı iş birliğiyle ilçe sakinlerine meslek edindirmek amacıyla 250 kişiye istihdam garantili eğitim verilecek. 

Beykoz Belediyesi ve MEKSA Vakfı iş birliğiyle nitelikli iş gücü oluşturmak ve ilçe…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi ve MEKSA Vakfı iş birliğiyle ilçe sakinlerine meslek edindirmek amacıyla 250 kişiye istihdam garantili eğitim verilecek

Beykoz Belediyesi ve MEKSA Vakfı iş birliğiyle nitelikli iş gücü oluşturmak ve ilçe sakinlerine meslek edindirmek amacıyla açılan eğitim programlarıyla 200 kişiye çağrı merkezi elemanı, 50 kişiye ise park, bahçe ve koruların bakımı konusunda eğitim verilecek. 

İlçeye göçle gelen erkeklerin meslek edinmelerine ve iş bulmalarına yardımcı olmak üzere hazırlanan protokol Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı (MEKSA) İstanbul Projeler Başkanı A.Nafiz Yalkın tarafından imzalandı.

Göçle Gelen 50 İşsiz Yararlanacak

Beykoz Belediyesi ve MEKSA Vakfı arasında imzalanan protokol en fazla 7 yıldan bu yana Beykoz’da yaşayan 16-55 yaşları arasındaki  50 işsiz erkeği  kapsıyor.  

50 saat boyunca uygulamalı eğitime tabii tutulacak adaylardan programı başarıyla bitirenlere park, bahçe ve koruların bakımı konusunda yeterliliklerini gösteren sertifika   verilecek.

Çağrı Merkezi Elemanı Programı’na en az ilkokul mezunu olan 16-55 yaşları arasındaki  bayanlar başvurabilecek. 54 saat sürecek uygulamalı programda uzmanlar tarafından adaylara mesleğin incelikleri aktarılacak.

Eğitimler boyunca yol ve yemek harcamaları için adaylara 20’şer lira cep harçlığı ödenecek.

Nitelikli iş gücü oluşturmak üzere ilçe genelinde insan kaynakları alanında çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, iş kollarında uzmanlaşma ve vasfın günden güne önem kazandığını ve artık ‘ne iş olursa yaparım’ devrinin kapandığını belirterek özellikle meslek edindirmeye yönelik eğitim programlarının devam edeceğini söyledi.

Başvuru:

Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi:

Gümüşsuyu Mahallesi Kelle İbrahim Cad.  No 43 Beykoz  

444 666 1

0 216 538 84 64 

250 kişiye istihdam garantili eğitim
Bizi Takip Edin