29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Beykoz'da coşkuyla kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi.

Cumhuriyetin 95. yıl dönümü Türkiye genelinde olduğu gibi Beykoz'da da düzenlenen törenlerle kutlandı. Cumhuriyet'in kuruluşunun 95'inci yılı nedeniyle Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şeh

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi.

Cumhuriyetin 95. yıl dönümü Türkiye genelinde olduğu gibi Beykoz’da da düzenlenen törenlerle kutlandı. Cumhuriyet’in kuruluşunun 95’inci yılı nedeniyle Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Meydanında çelenk töreni düzenlendi.

Düzenlenen çelenk törenine, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M.Hanefi Dilmaç, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük ve Beykoz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Ekinci ile mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Tören, protokoldekilerin kurumları adına Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Resmi törenin sona ermesinin ardından CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, MHP Beykoz İlçe Başkanlığı ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı ile bazı STK’lar 15 Temmuz Şehitler Meydanında Atatürk Anıtına çelenklerini sundu.

Cumhuriyetimiz 95 Yaşında

Beykoz’da Cumhuriyet Bayramı kutlama programları ikinci günü olan 29 Ekim 2018 Pazartesi günü Kaymakamlık resepsiyonu ve 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen törenle devam etti.

Şiirler, konuşmalar ve gösterilerle Cumhuriyet’in 95. yılının kutlandığı programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Mehmet Baybars Küçükatay, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özbek, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, şube müdürleri, İlçe Müftüsü Ali Efe, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, İlçe Tarım Müdürü Murat Ekinci, Belediye Meclis üyeleri, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, kamu birim müdürleri, STK temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda yapılan kutlamalarda Beykozlular, öğrenci ve öğretmenler tarafından hazırlanan programı coşkuyla izlediler.

Kaymakam Katırcı: “Türkiye Cumhuriyeti bizim son ve ebedi devletimizdir”

İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından konuşan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün gazilerimize ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Türkler tarihin hiçbir zamanında esaret altında yaşamamış. Osmanlının son devirlerinde batılıların hasta adam ilan ettikleri ve bir an önce diri diri mezara koymak istedikleri Türk milleti yine Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde şahlanmış, o güzel, o kutsal ulvi kurtuluş savaşı sonunda bağımsızlığını kazanmış ve kendine yakışan yönetim şeklini, Cumhuriyeti seçmiş. 95 yıldır yaşattığımız Türkiye Cumhuriyetimiz bizim bu topraklardaki bin yıllık varlığımızın yeni bir heyecanla yeni bir aşkla yeni bir başlangıçla teyididir. Devletimiz ve milletimiz güçlü olunca 15 Temmuz gibi bir ihaneti,  el birliğiyle yeniyor. Türkiye Cumhuriyeti bizim son ve ebedi devletimizdir.”dedi.

Başkan Çelikbilek: “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun”

Başkan Yücel Çelikbilek, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla: “Türk milletinin üstün meziyetleriyle şalı tarihimize nakşettiği Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin aziz emaneti ulusal bağımsızlık ve hürriyetimizin ebedi zaferi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” şeklinde bir mesaj yayınladı.

Sedat Simavi İlkokulu, Paşabahçe Ferit İnal Anadolu Lisesi öğrencileri günün anlam ve önemini belirten şiirler, şarkılar ve türküler seslendirdiler. Beykoz Belediyesi Halk Oyunları ekibi folklor gösterileri ilçe sakinleri tarafından ilgiyle izlendi.

Beykoz Belediyesinden başarılı öğrencilere altın

İlçedeki okullarda resim, kompozisyon ve şiir gibi dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ayrıca dereceye giren tüm öğrenciler Beykoz Belediyesi tarafından altınla ödüllendirildi.

Öğrencilerin taşıdıkları bayrak, flama ve tabelalarıyla renk kattığı törende, Ferit İnal Anadolu Lisesi ve Sedat Simavi Ortaokulu Bando Takımı da bir gösteri yaptı. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Beykoz'da coşkuyla kutlandı
Bizi Takip Edin