2B Rayiç ve Satış bedelini TIKLA ÖĞREN

Beykoz Belediyesi, 2B fiyatlarını merak eden vatandaşlar için “Satış Bedeli Hesaplama Tablosu” yayınladı. 2B Rayiç ve Satış bedelini TIKLA ÖĞREN

2B parsellerinin satışı için Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin girişinde 'Satış Ofisi'…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, 2B fiyatlarını merak eden vatandaşlar için “Satış Bedeli Hesaplama Tablosu” yayınladı. 2B Rayiç ve Satış bedelini TIKLA ÖĞREN

2B parsellerinin satışı için Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin girişinde ‘Satış Ofisi’ oluşturuldu. Satış ofisi 10 Şubat 2014 tarihi itibariyle faaliyete başladı.

İlk olarak Gümüşsuyu Mahallesinde 2B hak sahiplerine tebligatları yapmaya başlayan Beykoz Belediyesi tebligatların ekinde “Satış Bedeli Hesaplama Tablosu”nu da vatandaşın bilgisine sunuyor.

3 farklı ödeme seçeneği oluşturuldu

Beykoz Belediyesi 2B satışlarında 3 farklı ödeme seçeneği oluşturdu. Hak sahibi ister %10 indirim ile yarısı peşin yarısı taksitli, ister tamamı taksitli olarak ödeme yapabilecek.

1- Peşin Ödeme (%20 İndirim)

2- %50 Peşin + %50 Taksit Ödeme (%10 İndirim)

3- Taksitli Ödeme

Ayrıca ödeme esnasında ecrimisil bedeli tercih edilen ödeme seçeneğine göre hesaplanarak bedelden düşülecek. Başvuru esnasında ödenen bedel varsa kanuni indirim ve ecrimisil mahsubundan sonra indirilecek.
Satışlar randevulu olacak

Tebligat hak sahibinin eline ulaştıktan sonra (0 216) 538 83 27 numaralı Beykoz Belediyesi 2B İletişim Merkezi numarasını  saat 08:30 ile 24:00 saatleri içerisinde arayarak satış günü için randevu alması gerekiyor.

2B RAYİÇ BEDELİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

2B SATIŞ HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Satış için gerekli evraklar

Randevu tarihinde hak sahipleri yanında aşağıdakileri evrakları getirmesi gerekiyor;

Nüfus Kağıdınızın aslı ve fotokopisi,

Yerleşim Yeri Belgesi (yani ikametgah)

Ve 3 adet vesikalık fotoğraf ile;

Tüzel başvuru yapacak kişiler için ise “Taşınmaz Tasarrufuna izinli olduğunu ve temsilcisini gösterir yetki belgesi ve imza sirküleri ile satış ofisine başvurması gerekmektedir.

Satış ofisinin giriş bölümünden sıra numarası alarak işlem başlanacak, sırası gelen vatandaş devir satış sözleşmesi ilgili memur tarafından yapılacak.

Bu sözleşme uyarınca tahakkuk eden tutarlar Belediye veznesine ya da anlaşmalı bankalara ödendikten sonra ilçe tapu müdürlüğüne Beykoz Belediyesi tarafından tapu yazısı gönderilecek ve satış işlemi sonuçlanmış olacak.

2 hususa dikkat edin!

Tebligat yapılan vatandaşlar tebligat tarihinde sonra 3 aylık süre içinde satış ofisine başvurması gerekmektedir.

Ayrıca yoğunluk ve karışıklığa sebebiyet vermemek için tebligat yapılmamış vatandaşlar satış ofisinde hizmet verilmeyecek, yalnızca kurulan DANIŞMA bölümünden faydalanabileceklerdir.

2B Rayiç ve Satış bedelini TIKLA ÖĞREN
Bizi Takip Edin