40 Merdivenli Sokak yenileniyor

Beykoz Belediyesi, ilçenin kent dokusunu güzelleştirmek ve  ilçe sakinlerinin yaşamını kolaylaştırmak üzere 40 merdivenli sokağı yeniliyor.  

Beykoz Belediyesi’nin ilçenin kent dokusunu güzelleştirmek ve  ilçe sakinlerinin yaşamın

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, ilçenin kent dokusunu güzelleştirmek ve  ilçe sakinlerinin yaşamını kolaylaştırmak üzere 40 merdivenli sokağı yeniliyor.  

Beykoz Belediyesi’nin ilçenin kent dokusunu güzelleştirmek ve  ilçe sakinlerinin yaşamını kolaylaştırmak üzere başlattığı merdiven kaplama çalışmaları kapsamında 40 merdivenli sokak yenileniyor.  

Özellikle dik yokuşu bulunan sokaklarda yaşayan ilçe sakinlerinin hayatını kolaylaştırmak ve daha yaşanılabilir bir şehir sunmak üzere tasarlanan merdivenlerle kent dokusu ve çevre de güzelleşiyor.

İlçenin 40 noktasını kapsayan merdiven yapım çalışmaları dik bölgelerde yaşamı kolaylaştırırken, sokaklar çevre düzenlemesinin ardından bakımlı bir görünüm kazanıyor. Yenilenen merdivenler sağlam ve dayanıklı malzemeyle kaplanırken çalışmalar şık korkuluklarla tamamlanıyor.  

Merdiven yenileme çalışmaları kapsamında bugüne kadar Ortaçeşme Mahallesi; Mektep Sokak, Dalkılıç Sokak, Cemre Sokak, Şehit Cihan Top Sokak ile İncirköy Mahallesi’nde Gözde Sokak, Umut Sokak, Çeşm-i Bülbül Sokak ve Gümüşsuyu Mahallesi Çoban Çıkmazı’nda çalışmalar tamamlandı.

Toplamda 2 bin metreyi bulan 40 merdivenin 1 yıl içinde yenilenmesi planlanıyor.  

Meydan yenileme projelerinden yol yapım, açma ve genişletme çalışmalarına, asfaltlama çalışmalarından yağmursuyu döşeme çalışmalarına kadar fen işleri alanında hizmetlerin dolu dizgin sürdüğünü belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek merdiven yapılan sokakların ayrı bir görünüm ve güzellik kazandığını ilçeyi güzelleştirecek ve kent dokusunu ortaya çıkacak yeni çalışmaların planlandığını söyledi.  

40 Merdivenli Sokak yenileniyor
Bizi Takip Edin