40 yıllık eğitim deneyimi kapılarını Beykoz'da açıyor

Eğitimci Yasemin Pakkan, 40 yılı aşan eğitim geçmişini ve tecrübesini okul projesi ile Beykoz'da hayata geçiriyor.

Her çocuk özeldir, bireydir ve kendine en uygun eğitimi hak eder. 40 yılı aşan eğitim…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitimci Yasemin Pakkan, 40 yılı aşan eğitim geçmişini ve tecrübesini okul projesi ile Beykoz’da hayata geçiriyor.

Her çocuk özeldir, bireydir ve kendine en uygun eğitimi hak eder. 40 yılı aşan eğitim geçmişini ve tecrübesini bu ilkelere dayandıran Yasemin Pakkan, okul projesini Beykoz’da hayata geçiriyor. Öğrencileri bireysel olarak tanımaya, ihtiyaçlarına göre en doğru sosyal, duygusal ve akademik desteği sağlayarak, değerler kazandırmayı hedefleyen kadrosu ile 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Beykoz’da, doğa içinde okulunun kapılarını açıyor. Okul, sosyal sorumluluk projelerini de bir eğitim kurumu önceliği görerek hedefleri arasında gösteriyor.

Mutlu okul atmosferi ile tasarlanıyor

Yarınlarımızı yapılandıracak çocuklarımız için eğitim-öğretime deneyim, güç, sevgi ve ilgilerini katmayı taahhüt eden Yasemin Pakkan ve ekibi Pakkan Okullarını Beykoz’da kuruyor. Kurum, ilkokul ve ortaokul çatıları altında güçlü akademik programına ek olarak öğrencilerine 21.yy becerilerini de kazandırmayı hedefliyor. Yaratan, sorgulayan, merak eden, hak ve sorumluluklarının farkında olan öğrenciler için tasarlanmış mutlu okul atmosferinin fiziksel olanakları da titizlikle hazırlanıyor. Müfredata ek etkinlikler aracılığıyla her yaş grubunda öğrenciler yatkınlık ve becerilerini keşfedecek, gerekli desteği eğitmenlerinden alma şansını elde edecekler. Sınıf dekorasyonu, koridor alanları, kütüphane, yemekhane gibi ortak yaşam alanları da öğrencilerin rahatlık ve güven içinde öğrenmelerine olanak tanıyan ortamlar olarak hazırlanıyor. Okul içi ve bahçede yaratılmış doğal malzemelerden yapılmış oyunlar öğrencilerin motorik becerileri yanında sosyal ihtiyaçlarını dikkate alarak planlanıyor.

Yabancı dilden lise sınavlarına hazırlık

Pakkan Okulları İngilizce ağırlıklı olmakla birlikte Almancayı da yüksek standartlarda verecek şekilde ilkokul ve ortaokul yabancı dil programını yapılandırıyor. İlkokul yıllarında Milli Eğitim programı müfredatını öğrencilerinin bireysel farklılıklarına göre derinleştirerek uygulayacak; ortaokul sürecinde ise öncelikli olarak Yasemin Pakkan Dershanesi birikimiyle öğrencilerini lise giriş sınavlarına hazırlayacak.

Tanıtım günlerine davetlisiniz!

Bu eğitim kurumu öğrenmeyi içselleştirmiş, kendi hikayesini yazacak öğrenciler için ciddi bir hazırlık, güçlü, donanımlı, daim ilgi ve sevgiye sahip bir kadro ile 2018 Eylül’de öğrencileriyle bulaşacak. Eğitimci Yasemin Pakkan’ın 40 yıllık deneyimini Beykoz’da açmayı planladığı okuluna taşıyor. 8 Nisan Pazar günü saat 13:00 – 14:00 arasında Türk Alman Üniversitesi Beykoz yerleşkesindeki Pakkan Okullarının tanıtım günlerine davetlisiniz.

Pakkan Okulları

Pakkan Okulları, 2013-2014 yılında kurulmuş olan Türk-Alman Üniversitesi Beykoz yerleşkesi içinde, üniversiteye komşu, 15 dönüm arazi üzerinde, şehre çok yakın, bir o kadar da doğanın içinde hayata geçiyor. İlkokul, ortaokul ve etkinlik binaları ile okul bahçesi öğrenme ve öğrenci dünyasına hitap edecek şekilde titizlikle tasarlandı. Pakkan Okulları, tüm kadrosu özenle seçilmiş öğretmen ve eğitmenleriyle, Yasemin Pakkan ile uzun zamandır çalışma içerisinde olan deneyimli ekibini genişleterek okul oluyor. Doğa sevgisi olan, hoşgörülü, 21.yy becerileriyle donanmış, yaratıcı, iş birliğine yatkın, eleştirel bakış açısı kazanmış, kültüre ve farklılıklara saygılı, sorumlu ve duyarlı, dünya vatandaşı olacak öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyor.

40 yıllık eğitim deneyimi kapılarını Beykoz'da açıyor
Bizi Takip Edin