5 bin Beykozlu Kur'an-ı Kerim öğreniyor

Beykoz'da  Cami ve Kur'an kurslarında düzenlenen Kur'an Öğretimi ve Temel Dini Bilgiler kurslarına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

Beykoz Müftülüğü tarafından Cami ve Kur'an kurslarında düzenlenen Kur'an Öğretimi ve Temel Dini…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da  Cami ve Kur’an kurslarında düzenlenen Kur’an Öğretimi ve Temel Dini Bilgiler kurslarına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

Beykoz Müftülüğü tarafından Cami ve Kur’an kurslarında düzenlenen Kur’an Öğretimi ve Temel Dini Bilgiler kurslarına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Başta yetişkin bayanlar olmak üzere toplumun her kesiminden  vatandaşın katıldığı kurslara 5 bin’i aşkın vatandaş müracaat etti.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş Kur’an Kurslarına katılan vatandaşları ziyaret etti. Müftü Demirtaş ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlk emri “oku! “ olan bir dinin mensuplarıyız. Dinimiz bizlerden bilgiye ve sevgiye dayalı bir dindarlık anlayışını emrediyor. Bu nedenle dinimizin temel  kitabı Kur’an-ı Kerim başta olmak  üzere İman, İbadet, Ahlak ve Hz. Peygamberin örnek hayatını her Müslüman öğrenmek borcundadır. Kur’an gibi evrensel bir kitabın müntesipleri olarak  yeryüzünde  ideal , örnek bir toplum olmak borcundayız. Bu nedenle  her Müslüman önce kitabımızı  okumak(lafzen), bilmek (mana), anlamak(maksad)  ve  yaşamak  şeklinde uygulamaya  ve eyleme  dönük bir  dindarlık anlayışını benimsemek durumundayız. Değerli Beykoz halkına teşekkür ediyorum. Gerek Kur’an Kursları ve gerekse camilerde açılan kurslarımıza 5.000’ai aşkın halkımız başvurdu. Biz de mümkün mertebe onları ziyaret ediyoruz. Bu sene  161  Kur’an Kursu  sınıfında ve 33 camimizde bu kursları açtık. Değerli hocalarımıza  özverili  çalışmaları için, vatandaşlarımıza da dinlerini öğrenme gayretinden dolayı teşekkür ediyorum

Çengeldere Yeşil camii Kur’an Kursuna devam eden vatandaşların akşam kurslarına torunları ile devam ediyor. İmam-hatip Ramazan Yazıcı’nın, cami derneği ile işbirliği içerisinde oluşturduğu 2 sınıflı kurs , mahalle sakinlerinin ilgi odağı haline geldi.

5 bin Beykozlu Kur'an-ı Kerim öğreniyor
Bizi Takip Edin