5 yılda Çavuşbaşı'na hizmet atağı

Beykoz Belediyesi 5 yıl önce hizmet alanına katılan Çavuşbaşı'nda kalıcı ve önemli birçok hizmete imza attı.

Beykoz Belediyesi 5 yıl önce hizmet alanına katılan Çavuşbaşı'nda 2/B sorununun çözümü başta olmak üzere…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi 5 yıl önce hizmet alanına katılan Çavuşbaşı’nda kalıcı ve önemli birçok hizmete imza attı.

Beykoz Belediyesi 5 yıl önce hizmet alanına katılan Çavuşbaşı’nda 2/B sorununun çözümü başta olmak üzere içme suyundan yol yapım ve asfaltlama çalışmalarına, alt yapıdan tretuvar döşemeye, park bahçelerden spora kadar kalıcı ve önemli birçok kent hizmetini tamamladı.

Çavuşbaşı Tapusuna Kavuştu   

İlçede kuşaktan kuşağa miras kalan 2/B ve mülkiyet sorununun çözümü için ilk günden itibaren azim ve kararlılıkla çalışan Beykoz Belediyesi bir tarih yazdı, ilçede mülkiyet sorunu kalmadı. Her fırsatta 2/B sorununu dile getiren Çavuşbaşı sakinleri proje alanı uygulamasıyla tapularını %50 ucuza almanın mutluluğunu yaşıyor, geleceğe daha güvenle bakıyor.

Herkesin tapusuna kavuşması için Milli Emlak’ın belirlediği rayiç bedellerde yarı yarıya indirim yapan Beykoz Belediyesi 60 ay faizsiz taksit kolaylığı da sağlıyor. Hükümetin sağladığı imkânla tapu satışlarından elde edilen gelir belediyenin kasasında kalacak ve bu gelir hizmet olarak bölgeye kazandırılacak.  

Konforlu ve Geniş Yollar

2/B’den sonra Çavuşbaşı sakinlerinin talepleri arasında ilk sıralarda yer alan yol yapım ve bakım çalışmaları kapsamında alt yapısı tamamlanan yerler asfaltlandı, bölge otoyol konforunda geniş yollara kavuştu.

Çavuşbaşı’nı güzelleştiren yol bakım ve onarım çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi iş birliğiyle 5 yılda bölgeye 201 bin ton asfalt serimi yapıldı.

Kalıcı Alt Yapı

Çavuşbaşı’nın çehresini değiştiren yol yapım çalışmalarının yanı sıra bölgeye kalıcı alt yapı hizmetleri de götürüldü. Ana yol ve ara sokaklarda 27 bin metre yol genişletme çalışması tamamlanırken 14 bin m tretuvar döşendi.  Alt yapı çalışmaları kapsamında 21 bin 698 m atık su kanalı, 23 bin m de yağmursuyu hattı döşenerek kalıcı hizmet sağlandı.

Pırıl Pırıl Parklar Çocukları Bekliyor

İlçenin dört bir yanında oyun parkları ve spor sahaları kuran Beykoz Belediyesi Çavuşbaşı’na pırıl pırıl 6 park kazandırdı. Çengeldere, Baklacı, Fatih ve Çiftlik Mahalleleri’nde ilçe sakinleri için bakımlı ve güzel parklar kuruldu.

Fatih Mahallesi Parkı’na AB standartlarına uygun ahşap oyun grupları,  kaydırak kuleleri ve salıncaklar yerleştirildi.  Alana düşen yağmur sularının park içinde yeşil alana yönlendirilmesiyle, doğal yoldan sulama sistemi yapıldı.

Çengeldere Beyaz Cami Bahçesi’nin çevre düzenlemesi kapsamında ilçe sakinleri içinde spor aletleri, çocuk oyun grubu ve dinlenme alanları bulunan bakımlı bir parka kavuştu. Çiftlik Mahallesi sakinleri için ise hizmet binası bahçesinde bir park yapıldı.  

Köprülerle Ulaşım Kolaylığı

Çavuşbaşı genelinde yürütülen yol yapım ve bakım çalışmaları köprü yapımlarını da kapsıyor. Kavaklık Caddesi, Kubilay Sokak, Gazibayram Çavuş Sokak, Mesken Sokak, Karanlıkdere Camii önü gibi ulaşımı zor olan yerlere yapılan 10 adet köprüyle hem yollar genişledi hem de ilçe sakinlerine ulaşım kolaylığı getirildi.

90 Km İçme Suyu Hattı Döşendi   

Beykoz Belediyesi’nin girişimleri neticesinde Çavuşbaşı’na 90 km şehir şebeke suyu hattı döşendi. İSKİ’nin bölgede yürüttüğü çalışmalarla ve sağladığı hizmetle daha önce kuyu ve tanker suyu kullanmak zorunda kalan ilçe sakinleri kaliteli ve temiz içme suyuna kavuştu.    

Tam Donanımlı İtfaiye İstasyonu

Çavuşbaşı İtfaiye İstasyonu teknolojik araç ve gereçlerle donatılarak hizmete açıldı, yeni istasyonla birlikte ilçenin itfaiye filosu da güçlendi. İstanbul İtfaiyesi’nin 297.yıldönümü dolayısıyla açılışı yapılan Çavubaşı istasyonunu ziyaret eden Beykoz Belediye Başkan Yücel Çelikbilek ilçe sakinlerinin can güvenliği için mesai yapan itfaiye erlerine kolaylıklar diledi.

Çavuşbaşı Kulübü’ne Yeni Saha

İlçedeki amatör spor kulüplerine verilen destek kapsamında Çavuşbaşı Spor Kulübü’nün sahası da yenilenecek. Çavuşbaşı’ndaki gençlerin spor olanaklarını iyileştirmek üzere daha önce spor kulübünün binasını, soyunma odaları ve kale arkası tribününü yenileyen Beykoz Belediyesi sahanın toprak zeminini çimle kaplayarak sporcuların hizmetine sunacak.   

Okullara Eğitim Desteği

Öğrencilerin daha temiz ve ferah okullarda öğrenim görmesi için okullara verilen boya ve temizlik malzemesi desteği kapsamında her eğitim-öğretim yılı öncesinde Çavuşbaşı’ndaki okulların boya ve temizlik malzemesi ihtiyacı karşılandı.

Koruyucu Sağlık Hizmetleri Çavuşbaşı’nda

İlçe sakinlerinin koruyucu sağlık hizmetlerinden azami ölçüde yararlanması için önemli yatırımlara imza atan Beykoz Belediyesi, Gezici Sağlık otobüsüyle Çavuşbaşı’nda 1906 kişiye ücretsiz hizmet verdi, 721 kişi hasta nakil ambülansından yine ücretsiz yararlandı.

5 yılda Çavuşbaşı'na hizmet atağı
Bizi Takip Edin