Belediye meclisinde bir dönem daha kapandı!

Beykoz Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantılarının son oturumunu gerçekleştirerek 6.Dönemi kapattı.

Beykoz Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısını ikinci bileşiminde seçim döneminin son toplantısı olması nedeni ile meclis üyeleri meclise.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantılarının son oturumunu gerçekleştirerek 6.Dönemi kapattı.

Beykoz Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısını ikinci bileşiminde seçim döneminin son toplantısı olması nedeni ile meclis üyeleri meclise veda etti.

CHP Meclis Üyesi Nusret Yılmaz, CHP ve AK Parti meclis üyelerinin son meclis oturumu olmasından dolayı karışık oturmasını istedi. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in katılamamasından ötürü meclis başkanlığı görevini Birzat Mermer üstlendi. Meclis gündem konularına geçilmeden önce meclis üyeleri veda konuşmalarını yaptı.

Arıcan: Siyaset, meclis çatısından çıkınca bitmeli!

CHP Meclis Üyesi Nihat Arıcan, mecliste 5 yılın sonuna geldiğini belirterek; “Her iki grupta sevgi, hoşgörü içerisinde bu 5 yılı tamamladı. Fikirlerimiz bazen ayrıştı. Bu da siyasetin doğal gereği diye düşünüyorum. Meclis kararları, büyük oylarla meclisten geçti. Ama her iki grupta Beykoz‘un çıkarlarına göre oy verdi ya da vermedi. Devlette devamlılık esastır. Başka arkadaşlarla devam edilecektir.  Siyasetin, meclis çatısından çıkınca bittiğini her zaman söyledik. Güzel dostluklar kazandık. Herkese başarılar” dedi.

Candaş: Yetkimi layık bir şekilde kullandım!

CHP Meclis Üyesi Naci Candaş, adil bir yönetimden ötürü herkesi kutladığını ifade etti. Zaman zaman mecliste kavgalarında yaşandığını söyleyen Candaş: “Bazı konularda ayrıştık. Partimin bana verdiği görevler doğrultusunda kaldığım durumlar oldu. Ama yetkimi layık bir şekilde kullandığıma inanıyorum. Gerekli zaman müdahale ettik, tartıştık. İşin doğasında bu var. Önümüzdeki dönemde gelecek arkadaşlara şimdiden başarılar” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Yıldız: Beykoz‘da gözle görülür değişiklikler yaptık!

AK Parti Meclis Üyesi Engin Yıldız, 6. dönem için partisini ve yetkisi en iyi şekilde temsil etme sözünü verdikten sonra şunları söyledi: “Beykoz‘da gözle görülür değişiklikler yaptık. Anlamlı bir iş yaptık. Tarihi mülkiyet sorununu çözdük. Hepinize katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum”.

Kaşıtoğlu: 31 arkadaşımızda çok özel insanlar!

AK Parti Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu: “Birbirimizi üzdüğümüz zamanlar oldu fakat, çoğu zamanımız mutlu geçti. 31 arkadaşımızda siyaset dışında, her biri çok özel insanlar. Siyaset çok değişik bir yapı. Herkesin birbirini siyasetin dışında değerlendirmesini istiyorum.  Beykoz tarihine altın harflerle yazılan bir dönemin mensupları olduk. Bundan gurur duyuyorum. Hakkımı herkese helal ediyorum” şeklinde düşüncelerini aktardı.

Yiğit: Muhalefet olarak görevlerimi yerine getirdim!

CHP Meclis Üyesi Mustafa Yiğit, 5 yılda elinden geldiğince güzel çalışmalar yaptığına değindi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Muhalefet olarak görevlerimi yerine getirdim. Ancak iki durumdan acı duydum. Beykoz‘da 6. dönem işçi alınımlarında bizi dinlemediler. Bir siyasi gruba bağlı işçi çalıştırdılar. Diğeri ise, belediyede 8-10 saat çalışanlar geçinemiyor. Maaşlarını geç alıyorlar. Beykoz‘da yapılanlar tabiî ki başarılı”.

Usta: Biz veda etmiyoruz!

CHP Meclis Üyesi Hayrullah Usta, meclis üyesi olarak tarihe geçtiklerini vurguladı ve: “Biz çıtayı çok yükselttik. İnşallah diğer dönemlerde bizi geçerler. Meclis sayesinde güzel dostluklarımız başladı. Önemli olan bundan sonra sürmesi. Biz veda etmiyoruz. Her iki grupta kendi ve partisinin düşüncesine göre hareket etti.  Kırdığım birileri varsa özür diliyorum” dedi.

Çalışkan: Bu çalışmalar her zaman yankılanacak!

AK Parti Meclis Üyesi Nevin Çalışkan, 6. dönem çok güzel çalışmalara imza attıklarına değinerek; “Bunu hep beraber sağladık. Bu çalışmalar her zaman yankılanacak. Burada güzel dostluklar yaşıyoruz.  İlk bayan meclis üyesi olmanın gururunu yaşıyorum. Kadın ve erkek bütün olunca insanı oluşturuyor. Tüm gelecek kadınlarımıza başarılar. Hangi platformda olursam olayım, yardımcı olmaya her zaman hazırım” şeklinde sözlerini kaydetti.

Koç: Meclis olarak kadınlarımızın hep yanındayız!

AK Parti Meclis Üyesi Yusuf Koç, kadınlar gününü kutlayarak sözlerine başladı. Koç: “Meclis olarak kadınlarımızın hep yanındayız. Herkese başarılar” dedi.

Dilmaç: Kesinlikle ayrım yapmadık!

AK Parti Meclis Üyesi Hanefi Dilmaç ise düşüncelerini şu şekilde aktardı: “Zaman zaman tartışmalar oldu, birlikte karar alamadığımız zamanlar oldu ama olsun. Herkese çok teşekkürler. Çalışanlarımızın yaşam şartlarını elimizden geldiğince düzeltmeye çalıştık. Diğer belediyelerle alınan maaşları arkadaşlarımız kıyaslarlarsa eleştirecek bir yön olmadığını görürler. Maaşların ayın birinde yatacak diye bir şey yok. 3 ay aksaklık yaşandı. CHP’nin referans olarak gösterdiği kişileri de çalıştırıyoruz. Kesinlikle ayrım yapmadık” .

Veda konuşmalarının sonrasında gündem konularına geçildi. Raporlar ve müdürlük teklifleri oylamaya sunularak meclisten geçti. Tüm meclis üyeleri bir araya gelerek objektiflere poz verdi.

Belediye meclisinde bir dönem daha kapandı!
Bizi Takip Edin