6 Mayıs

Değerli Okurlarım;

Öncelikle Ramazan ayımızın Ülkemize huzur ve adalet getirmesini, yaptığımız ibadetlerin kabul olmasını ve 12 ay boyunca kul hakkı yememe orucu tutabilmemizi dilerim.

31 Mart Seçimleri ve sonrasında yaşananlarla ilgili duygu…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Değerli Okurlarım;

Öncelikle Ramazan ayımızın Ülkemize huzur ve adalet getirmesini, yaptığımız ibadetlerin kabul olmasını ve 12 ay boyunca kul hakkı yememe orucu tutabilmemizi dilerim.

31 Mart Seçimleri ve sonrasında yaşananlarla ilgili duygu ve düşüncelerimi sizlere aktarmak istiyorum.

31 Mart yerel seçimleri, gün içinde tüm ülkemizde kısmen yaşanan ufak tefek tartışmalar hariç, oy kullanım süreci normal geçti. Saat 17:00 olup, sandıklar açılıp oy sayımına geçildikten sonra, özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili enteresan gelişmeler yaşandı. Sandıklar açıldıktan kısa bir süre sonra, AK Parti Adayı Sayın Binali Yıldırım seçimi kazandığını açıkladı. Daha sonra Anadolu Ajansı veri girişlerini durdurdu. Sabaha kadar halkı resmi bilgilendirmeden mahrum bıraktı. Sabaha karşı Ak Parti İl Başkanı 3 bin küsur oyla kazandıklarını açıkladı.  1 Nisan Sabahı saat 10:00 sıralarında Yüksek Seçim Kurulu Başkanı seçimi Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun kazandığını açıkladı. Daha sonra İstanbul için yoğun bir itiraz maratonu başladı. Günlerce ilçe seçim kurullarında nöbetler tutuldu.

Geçersiz oylar sayıldıkça OLMADI !!!

 Bazı ilçelerde tüm oylar sayıldı yine OLMADI !!!

Sonuç olarak çıkan oylar sonucuna göre hakkı olan mazbatayı Sayın Ekrem İmamoğlu aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı göreve başladı. Bizlere hizmet etmek için var olan meclis, bizlere hizmet edecekleri konuları değerlendirirken gayet şeffaf ve her anını takip edebileceğimiz canlı yayın şeklinde alışılagelmişin dışındaydı. Alacağımız hizmetleri dakika dakika takip edebilmek bilgilenmek bizlere verilen değerin bir göstergesiydi bence.

Cumhuriyet Halk Partisi Grubu “ Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu” kurulmasını önerdi, fakat uyuşturucuyla mücadele etmek istemeyen  AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Grubu olarak önergeyi kabul etmeyince oy çokluğu ile böyle bir komisyon reddedildi !!!

Bu gelişmeler yaşanırken itiraz süreci devam edip 6 Mayıs’ta bazı sandık kurullarında kamu görevlisi olmayan sandık kurulu başkanı ve üyelerin görev yaptığı gerekçesiyle seçim iptal kararı çıktı. Ne ilginçtir ki,  bizler aynı sandıkta, aynı zarfta 4 oy kullandık. Diğer oylar sorunsuz, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın oyları sorunlu ilan edildi. Sanki sandık kurulları özellikle sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı için görevini kötüye kullanmış eksik yapmış gibi karar verildi. Ben hala sorunun kimde neyde olduğunu çözemedim. Mantığım bir türlü kabul etmiyor.

6 MAYIS benim için hafızamdan silinmeyecek gün.

NEDEN Mİ ­?

6 Mayıs ÜÇ FİDANIN haksız yere asıldığı gün.

6 Mayıs Mübarek Ramazan Ayının ilk gününde demokrasiye halkın iradesine gem vurularak, oy veren herkesin hakkının yendiği gün.

6 Mayıs Atatürk’e hakaret eden, Kurtuluş savaşını keşke yunan kazansaydı diyen ama hala utanmadan Türkiye’de yaşayan ve yaşamasına izin verilen Kadir Mısıroğlu’nun defnedildiği ve  “Atatürk lehine muhabbeti olan kişiler cenazeme gelmesin vasiyetimdir” dediği halde, cenazesine birçok AK Parti üst düzey yöneticilerinin gittiği gün.

Taktir sizlerin…..Kalın Sağlıcakla…

6 Mayıs
Bizi Takip Edin