Acar: İstanbul plansız bir şekilde gelişiyor!

MHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Rasim Acar, Beykoz-Kristal İş Sendikası Merkezi'ne ziyarette bulundu.

MHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Rasim Acar, Beykoz-Kristal İş Sendikası Merkezi'ne ziyarette bulundu. Ziyaret

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Rasim Acar, Beykoz-Kristal İş Sendikası Merkezi’ne ziyarette bulundu.

MHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Rasim Acar, Beykoz-Kristal İş Sendikası Merkezi’ne ziyarette bulundu. Ziyareti sırasında projelerinden de bahsetmeyi ihmal etmeyen

MHP İBB Başkan Adayı Rasim Acar, 20 yıldır İstanbul’u yönetenlerin hiçbir soruna çözüm bulamadıklarının altını çizdi. İBB Başkan Adayı Rasim Acar’ı ziyareti sırasında MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet yalnız bırakmadı. “Helikoptere binmekle İstanbul yönetilmez” diyen Acar, İstanbul’un plansız bir şekilde gelişmeye devam ettiğine dikkat çekti. Konuşmasında İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a da göndermede bulunan Acar, Topbaş’ın belediye meclislerine katılmadığını ve buna bağlı olarak bu işte bir heyecanının kalmadığını, birilerinin onu zorla aday yaptığını belirtti. Kendisinin İBB yönetimine geldiğinde 300 kişilik meclis kulisini 3 bin kişilik meclis kulisine çevireceğini ve herkesin rahatlıkla katılabilmesini amaçladığını söyledi.

Çetintaş: AK Parti’nin frenini İstanbul çekecek!

Kristal İş Sendikası Merkezi Genel Başkanı Bilal Çetintaş, 2014 yerel seçimlerinin Türkiye için önemli olduğunu vurguladı. Seçimlerde Türkiye’nin geleceğinin de belirleneceğini aktaran Çetintaş: “İstanbul’da bir değişimin yaşanması gerekiyor. Türkiye’de artık tek adamcılık yönetiminin bitmesi gerekiyor. Yolsuzluk, yoksulluk yokmuş gibi paralel devlet diyerek çırpınıyor ve bunları beceriyorlar. İdeolojik parti gözetiminde olmadan bunlarla mücadele etmemiz ve yapılanları halka çok iyi anlatmamız gerekiyor. Medyada da birçok şey ortaya çıktı. Medya, hukuk, her şey onun elinde. Ancak sizlerin çıkıp da aday olması bile bizler için umut ışığı. Böyle bir ortamda hem toplumu aydınlatmak hem de partiniz için çalışmalar yapmak kolay değil. İdeolojik olarak veya siyasi parti gözüyle bakmıyoruz hiçbir şeye. Türkiye’nin geleceği gözüyle bakıyoruz her şeye. Türkiye’de AK Parti’nin frenini çekecek yerin İstanbul olduğunu düşünüyorum. Benim içimden geçen ise CHP ve MHP oylarının düşündüğümüz seviyeye gelip diz çöktürmesini ya da bu iktidarın uzaklaştırılmasını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Acar: İktidar ellerinde ama İstanbul’un sorunları çözülmedi!

2014 yerel seçimlerinin genel seçim havasında geçtiğine değinen MHP İBB Başkan Adayı Rasim Acar, sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemizin son dönemde yaşamış olduğu yolsuzluklar, yoksulluk, kurumların ve iktidarın yıpranmışlığı içerisinde seçimler, yerel seçim havasından çok genel seçim havasında yürüyor. İBB Başkan adayı olarak açıklandığın 8 Aralık tarihinden itibaren halkla, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla (STK), meslek odalarıyla, halkın olduğu her yerde iletişim halinde olarak bugüne kadar geldik. Sevdasını duyduğum ve gönüllü hizmetler verdiğim İstanbul’a 30 Mart’tan sonra Belediye Başkanı olarak hizmet etmek istiyorum. Hükümetin karışmadığı ve çatışmadığı meslek grubu kalmadı. Tek başına iktidar olmanın vermiş olduğu güç zehirlenmesiyle her kurumu yıprattılar. Halkın ciddi anlamda bir bıkkınlığı ve halkın büyük bir teveccühü söz konusudur. Allah nasip ederse bu köhnemişliği, bıkkınlığı, yıpranmışlığın üzerini sandıkta hep birlikte gömeceğiz. İstanbul’u son 20 yıldır Başbakan ve arkadaşları yönetiyor. İktidar ellerinde olmasına rağmen İstanbul’un hiçbir çilesi çözülemedi. İmar, mülkiyet, afetlere dayanıksız bir şehir, ulaşım ve trafik bu sorunların hepsi hala mevcuttur. Orman alanları, içme suyu havzaları, doğal kaynaklarımız ise yok oldu” dedi.

İstanbul’un sorunlarına ve çözümlerine hakimim!

İstanbul’un helikopterle yönetilemeyeceğini belirten Acar, yapılan projelerin plansız ve programsız olduğunu söyledi. Şehir ve ulaşım plancısı olan aynı zamanda afet yönetimi uzmanı olduğunu da hatırlatan Acar: “Gerekli olan projelerimiz hazır. Çalışanların yanında olacağız. İstanbul’da ne kadar yoksul varsa şehrin imkanlarından mümkün olduğunca ücretsiz veya düşük ücretlerle yararlanmalarını sağlayacağız. Ulaşım ve trafikle ilgili konuların ise yıllardır içindeyim. Bu sorunlara da insan odaklı çözümler üreteceğiz. Kara yolu dışındaki ulaşım sistemlerini geliştireceğiz. Otopark sorununu çözecek ve deniz taşımacılığını maksimum düzeyde kullanabilecek projelerimiz de mevcut. Durak yerleri ve ulaşım sistemlerinin birbirine entegre olmasını sağlayacağız. İETT’nin zararı 300 milyondan fazla. Mart ayında açıklayacağımız proje ile bu zararı sıfıra indireceğiz. 2014 yılında 25 milyar bütçesi ve 50 bin üzerinde çalışanıyla İBB ulaşım sorunu çözemedi. Mevcut İBB Başkanı Kadir Topbaş, meclis toplantılarına bile katılmıyor. Bu kadar heyecansız, isteksiz, yıpranmış bir aday, zorla Anakara’dan birileri İstanbul’u yönetmek için aday yapılıyor. İstanbul’un sorunlarına ve çözümlerine hakim olan, işini ve İstanbul’un önceliklerini bilen biri olarak bu göreve adayım” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Karakuş: Putinleşme hevesini kursağında bırakacağız!

MHP İl Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Karakuş ise, yönetime yönelik düşüncelerini şu şekilde aktardı: “İktidar % 58 gibi bir oran alınca güç zehirlenmesine uğradı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı veya ABD’deki başkanlık sistemi de yetmiyor. Rusya’daki Çar gibi Putin gibi istediği sendikacıyı içeri alan, tek adam diktatörlülüğünün de ötesinde bir şey istiyor. Bizim doğrudan muhatabımız iktidar. Ne cemaat, ne de başka partidir. Türkiye’de adaletsizliğin, yorgunluğun, yolsuzluğun ve içine düştüğü yolsuzluk bataklığından çıkamayışının birinci derecede sorumlusudur. Bugün ortada bir ceset ve kokuşmuşluk var. Cumhuriyet’in bütün değerleriyle alay edip oynamaya kalktı. Sonunda ise kendisini cin çarptı. Sandıkta Türk milletinin sağduyusuyla bu kişinin Putinleşme hevesini kursağında bırakacağız. Bu seçim, haddini aşan Başbakan’a haddini bildirme seçimi olacak”

Acar: İstanbul plansız bir şekilde gelişiyor!
Bizi Takip Edin