Adem Sefer Beykoz yerel basını ile bir araya geldi

AK Parti Beykoz Belediye Başkan aday adayı Adem Sefer, basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Adem Sefer düzenlediği kahvaltılı basın…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz Belediye Başkan aday adayı Adem Sefer, basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Adem Sefer düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında, neden aday olduğunu ve belediye başkanı seçilmesi durumunda ilçe için hayata geçirmeyi düşündüğü çalışmaları anlattı. 

Beytaş Teras Kafe’de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına Beykoz yerel basın temsilcileri katılırken, Belediye Başkan Aday Adayı Adem Sefer’e Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Tuncer Dede eşlik etti.

Adem Sefer: Halkımıza hizmet etmek için yola çıktık

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Adem Sefer kendisini tanıtarak başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatının değişik kademelerinde 8,5 yıl görev aldım. Neden aday oldum diye soracak olursanız. Partinin kurulduğu günden beri halkımıza hizmet etmek için yola çıkmıştık. Allah’a ham olsun iki yıl Belediye Başkanı Muharrem Ergül ile uzun yıllarda Yücel Çelikbilek ile beraber çalışma fırsatım oldu.

Beykoz’un mülkiyet problemini çözdük

2014 yılı sonunda milletvekili adaylığı için ilçe başkanlığı görevinden ayrılmıştım. Görev yaptığım süre içerisinde bereketli bir dönem yaşadım. 2007’de ilk ilçe başkanı olduğumda Beykoz’un en önemli sorunu mülkiyetti. Beykoz’un yüzde 86’ya yakın bölgesi tapusuzdu. Allah’a hamdolsun ki mülkiyet problemlerini çözecek birçok kanun ve belediye olarak atılacak adımlar benim ilçe başkanlığı dönemimde oldu. Şuan baktığımızda Beykoz’un mülkiyet probleminin büyük oranda çözüme kavuştuğunu artık imar beklentisi içinde olduğunu görüyoruz. Bu konuda da etap etap çözümler gerçekleşiyor.

Organik bir Beykozluyum

Ben de organik bir Beykozluyum yani doğma büyüme Beykozluyum. Bilindiği gibi üç fabrikanın oluşturduğu bir yer olan Beykoz, İstanbul’un bir ilçesi ama sanki Anadolu’nun bir kasabası gibidir. Burada her ne kadar son dönemde bu siteleşmeye gidilse de genel olarak insanlar birbirlerini mutlaka tanırlar. Eskilerden birilerinin etkileşimi vardı.

Beykozla ilgili değişik bir vizyon çizmek gerekiyor

Fabrijaların kapatılmasaydı Beykoz belki İstanbul’un en ender ilçelerinden biriydi. Kendi iş anlamında en yeterli ilçelerinden biriydi. Ama ne yazık ki şu an ki görünen tabloda bölgemiz iş anlamında çok yetersiz. Bölgemize bu saatten sonra sanayinin gelmesi mümkün değil. Burada Beykozla ilgili değişik bir vizyon, perspektif çizmek gerekiyor. Bölgenin imar planları yapıldıktan sonra kalkınma adına gerçekten planların çıkması ve uygulanması çok önemlidir. Bu kadar uzun sürmesinin en büyük nedenlerinden birisi bölgenin SİT alanı olması, bölgenin 13 ayrı kurul tarafından yönetilmesi ki bunun neticesinde de attığımız her adımın iki ileri bir geri yani ağır işlemesinin en büyük sebeplerinden birisidir. Başta SİT alanın olmasıdır.

Beykoz’un değişmesi dönüşmesi lazım

Bölgenin turizm ağırlıklı, eğitim ağırlıklı ki bunun altını çizerek söylüyorum ben 2007’de ilçe başkanı olduğumda sadece Beykoz’da sadece Marmara Üniversitesi Spor Akademisi ve Lojistik Meslek Yüksekokulu vardı. Allah’a şükürler olsun ki şimdi Beykoz Üniversitesi, Medipol Üniversitesi ve Türk Alman Üniversitemiz var. Bunların hepsi benim dönemime denk gelmesi ayrı bir gurur. Yine İlçe Başkanlığım dönemimde 7 seçimden arkadaşlarımızla birlikte başarıyla çıktık. Artık bu saatten sonra Beykoz’un değişmesi dönüşmesi lazım. Bu değişim ve dönüşüm başta eğitim ve turizm ile birlikte altyapısı oluşturularak gerçekleştirilmelidir. Köylerimizi de sağlık turizmi için değerlendirilmelidir. Beykoz halkının mülkiyet probleminden sonra güzel projelerle refah düzeyini yükseltmek hedefimiz.

Adem Sefer yapmış olduğu açıklamaların ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayarak program sona erdi.

Adem Sefer Beykoz yerel basını ile bir araya geldi
Bizi Takip Edin