Adem Sefer CHP üyeliği konusunda açıklama yaptı!

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, kamuoyuna yansıyan CHP üyeliği haberi ile ilgili olarak ilk açıklamayı Beykoz Güncel Haber’e yaptı

CHP Genel Merkezi tarafından CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na gönderilen ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, kamuoyuna yansıyan CHP üyeliği haberi ile ilgili olarak ilk açıklamayı Beykoz Güncel Haber’e yaptı

CHP Genel Merkezi tarafından CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na gönderilen ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil imzasını taşıyan bir yazıda, aralarında Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’in de bulunduğu bazı kişilerin isimlerinin ekli olduğu Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı imzalı bir liste geçtiğimiz günlerde Beykoz kamuoyunun gündeminde yer etmişti. 

Bunun üzerine, aynı anda hem CHP’de, hem de AK Parti’de siyasi üyeliği görülmesi sebebiyle Siyasi Partiler Kanunu gereğince, AK Parti’deki üyeliğinin düşüp düşmediği hususu kamuoyu nezdinde tartışma konusu olan AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ile görüştük.

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı, söz konusu tartışmalar ile ilgili olarak ilk açıklamasını Beykoz Güncel Haber’e yaptı.

CHP kendisine baksın!

İlçe Başkanı Adem Sefer, gazetemize yaptığı bilgilendirmede, söz konusu haberin CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz tarafından kamuoyuna yansıtıldığını belirterek, “ Bu konu tamamen basit bir olay. CHP kendine baksın. Bunu piyasaya süren Hızır Bey. Eğer CHP’nin İlçe Başkanlığı’nı yapamıyorsa, ben onunkini de yaparım; problem değil” dedi.

CHP kongresi sırasında ortaya çıktı

Konunun oldukça “basit” olduğunu kaydeden AK Parti İlçe Başkanı, söz konusu bu durumun CHP kongresi sırasında o zamanki CHP İlçe Başkanı Nagihan Akan tarafından kendisine aktarıldığını belirtti.

CHP delege listeleri hazırlandığı sırada CHP Beykoz İlçe yönetimi tarafından kendi ismine de rastlanıldığını ifade eden Adem Sefer, “ Bu konuyla ilgili kanuni işlem yapacaktım; Nagihan Hanım ile birlikte istişare yaptık” açıklamasında bulundu.

Olayın sebebi ortaya çıktı

Akan’ın kendisine söz konusu bu durumun neden kaynaklandığını araştıracağını belirttiğini söyleyen Sefer,  yapılan araştırma sonucunda olayın kaynağının ortaya çıktığını da sözlerine ekledi.  

CHP’ye üye kaydının bulunduğunu bu şekilde öğrendiğini ifade eden AK Parti İlçe Başkanı, Nagihan Akan’ın bu konunun düzeltilmesi için Genel Merkez’e başvuruda bulunduğunu ve zaten kamuoyuna yansıyan tartışma konusu yazının da bu başvurunun bir neticesi olduğunu belirtti.

Adem Sefer, şunları söyledi:  

“ AK Parti bir kitle partisi. Benim CHP’ye bir üyeliğim yok ama olabilirdi de. Sonuçta bugün AK Parti’de CHP’den de var, MHP’den de insan var. Biz, kitle partisiyiz; her tür partiden insan var. Dolayısıyla benim evveliyatta öyle olmuş olmam, şu an farklı olmamda hiçbir şey yok.”

Evveliyatı bilinen bu olayın farklı bir şekilde kamuoyuna yansıtılmış olmasının CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a yakışmadığını da sözlerine ekleyen Adem Sefer, Yılmaz’a atfen, “Baştan söyledim, yine söyleyeyim, eğer yapamıyorsa İlçe Başkanlığı’nı ben yapayım! Ben ikisini de yürütürüm” dedi.

İlçe Başkanlığım düşse de bir şey değişmez

Sefer, sözlerinin sonunda ise, “ “Benim İlçe Başkanlığım düşse, bir şey değişmez. Kuruluşunda parti başkanım olmadığı halde biz iktidardık. Şu an İlçe Başkanlığım düşse de bir şey değişmez. Biz yine iktidar oluruz; o konuda bizim bir sıkıntımız yok” açıklamasını yaptı.  
 

Haber: Arzu Başlantı

Adem Sefer CHP üyeliği konusunda açıklama yaptı!
Bizi Takip Edin